Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Senioři a handicapovaní

 

Očkovací centra v Lounech a v Litvínově postupně utlumí činnost, první dávky v ostatních centrech se mírně zbrzdí

 
očkování
Na základně schůzky mezi zástupci Ústeckého kraje, města Louny a Nemocnice AGEL Louny, která se uskutečnila v prostorách očkovacího centra v Lounech, bylo z důvodu zaplněné kapacity k očkování druhými dávkami, a z toho vyplývající dlouhé čekací doby na první dávky, rozhodnuto o postupném utlumení činnosti očkovacího centra v Lounech. Ze stejných důvodů bude utlumen rovněž provoz očkovacího centra v Litvínově.
Tisková zpráva ze dne 25. května 2021
 

 
 

Obě očkovací centra od včerejšího dne 24. května nepřijímají další registrace k očkování. Poslední první dávky vakcíny proti COVID-19 budou aplikovány v Lounech v tomto týdnu a v Litvínově v příštím. Od následujícího týdne budou podávány pouze druhé dávky vakcíny. Úplné ukončení činnosti očkovacího centra v Lounech je plánováno do poloviny července 2021, kdy budou podány poslední druhé dávky. V Litvínově se následně vyhodnotí situace podle zájmu o očkování.

V současné době na přidělení termínu k očkování v Lounech čeká cca 800 zájemců z toho pouze 20 osob ve věku vyšším 60 let. Uvedený počet zájemců o očkování byl přesunut do očkovacího centra v Žatci. V Litvínově čeká na přidělení termínu k očkování cca 555 zájemců, z toho pouze 91 osob ve věku vyšším 60 let. Všem bude nabídnut termín do konce příštího týdne.

Očkovací centrum v Lounech má hlášenou kapacitu 80 a reálnou okolo 120 osob denně a očkuje od pondělí do pátku. Podíváme-li se na jejich rezervace, je vidět jejich vytížení na 30 dní dopředu.

očkování
Vytížení očkovacího místa v Lounech na 30 dní dopředu podle rezervací termínů

Obě centra vznikla za podpory místních samospráv a byl splněn jejich hlavní úkol, zajistit v blízkosti svého bydliště očkování lidem v seniorském věku a lidem s omezenou mobilitou. „Kapacity center bohužel nestačí na očkování všech zájemců v okolí. Díky skvělé práci obou center v dubnu a květnu a zvýšeným dodávkám očkovacích látek jsme se dostali do situace, že v příštích několika týdnech budou obě centra podávat klientům druhé dávky a na očkování prvních dávek tak pro rezervace nezbývá dostatečná kapacita. Reálně by termíny na první dávky vycházeli až na červenec,“ upřesnil informace Petr Severa, krajský koordinátor pro očkování.

V pondělí byla spuštěna registrace pro osoby ve věku 35-39 let, ve středu bude spuštěna registrace osob 30-34 let. Obecně se očekává, že pro tento týden a polovinu příštího se prodlouží termíny mezi registrací a nabídnutím prvního termínu pro očkování, protože očkovací centra začínají očkovat druhé dávky z prvních očkovaných v polovině dubna. „Příští týden očekáváme výrazné zvýšení dodávek očkovacích látek, a proto můžeme zvýšit kapacitu větších očkovacích center znovu i pro první dávky,“ dodal Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje.

Seznam očkovacích center v Ústeckém kraji najdou lidé na https://portabo.cz/ockovani nebo https://www.kzcr.eu/cz/kz/verejnost/covid-19-lecba-a-ockovani/seznam-ockovacich-mist.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 24.5.2021 / 24.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém