Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví

 

Očkovací centrum v Děčíně se přesunulo z nemocnice do budovy ČVUT

 
OČM Děčín
Od pondělí 12. dubna probíhá očkování v Děčíně nově v budově ČVUT v Pohraniční ulici (bývalý Kokos). Přesunulo se sem z děčínské nemocnice, kde se očkovalo dosud. Nové očkovací centrum, které lidem poskytuje příjemné zázemí, bude v provozu sedm dní v týdnu vždy od 8 do 16 hodin. Provozuje ho Krajská zdravotní, a. s.
Tisková zpráva ze dne 12. dubna 2021
 

 
 

„Rád bych poděkoval všem, kteří se na spuštění tohoto nového centra podíleli,“ řekl primátor statutárního města Děčín Jiří Anděl a doplnil: „Město Děčín ve spolupráci s dalšími městy také nabídlo administrativní síly pro zajištění provozu očkovacího centra, na jeho přípravách se podílelo i IT oddělení děčínského magistrátu.“

„Jsem velmi rád, že očkovací centrum vzniklo právě v těchto prostorách. Jsme v centru města, centrum je bezbariérové a oddělené od běžného provozu budovy ČVUT. Kromě toho je poblíž dopravní uzel městské autobusové dopravy,“ sdělil náměstek primátora Martin Pošta, který doplnil informace, že je pro klienty připraveno vyhrazené parkování a pro seniory, kteří se nemohou na očkování sami dopravit, je k dispozici Senior taxi. Dosud probíhalo očkování v děčínské nemocnici. To však kapacitně nevyhovovalo.

„Žádná nemocnice v Česku není připravena na tak velkoplošné očkování, jaké nyní probíhá. Jsem rád, že právě otevíráme očkovací centrum, které zpříjemní a zpřístupní lidem očkování. Pevně také věřím, že dodávky očkovacích vakcín porostou a kapacita centra tak bude využita,“ uvedl Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje, který očkování v kraji koordinuje.

„Je před námi kus práce, ale já věřím našemu týmu, že to všechno zvládne,“ řekl ředitel děčínské nemocnice Michal Hanauer, který přípravu očkovacího centra označil za rychlou a precizní.

„Chtěla bych především zdůraznit, aby lidé chodili na očkování v tom termínu a čase, na který jsou objednáni,“ apelovala na klienty centra hlavní sestra děčínské nemocnice Danuše Tomášková. „Pokud lidé budou chodit dříve, bude tu zbytečně docházet ke kumulaci osob. Nikdo se nemusí bát, na každého, kdo bude mít termín očkování, se dostane,“ dodala s tím, že tento týden se předpokládá, že bude denně naočkováno cca 300 lidí. Kapacita centra je 800 naočkovaných lidí denně.

Více o očkovacím centru v budově ČVUT najdete zde: https://cvutdecin.cz/budova/ockovaci-centrum.

OČM Děčín
Zleva Martin Pošta, náměstek děčínského primátora, Jiří Anděl, primátor statutárního města Děčín, Petr Severa, krajský koordinátor pro očkování, Michal Hanauer, ředitel děčínské nemocnice

 

OČM Děčín
Nové očkovací centrum v Děčíně je umístěno v přízemí budovy ČVUT

 

OČM Děčín
V čekárně stráví klienti 15 minut po aplikaci vakcíny

 

OČM Děčín
Navigační systém v očkovacím centru provede klienty celým procesem

 

OČM Děčín
Danuše Tomášková, hlavní sestra děčínské nemocnice, provedla přítomné očkovacím centrem

 

OČM Děčín

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 12.4.2021 / 12.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém