Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Očkovací centrum v Mostě je připraveno, přesvědčili se představitelé Ústeckého kraje, statutárního města Most a Krajské zdravotní

 
očkovací centrum most
Očkování proti nemoci COVID-19 ve Sportovní hale Most může začít. Dnes se o tom přesvědčili představitelé vedení Ústeckého kraje, statutárního města Most a Krajské zdravotní, a. s. Centrum zahájí činnost pro veřejnost již zítra, ve čtvrtek 22. dubna, jako první velkokapacitní očkovací centrum v Ústeckém kraji. Do malé haly areálu se očkovací místo přesouvá z mostecké nemocnice a bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin.
Tisková zpráva ze dne 21. dubna 2021
 

 
 

„Jsem velice potěšený, že se od čtvrtka podařilo Ústeckému kraji zprovoznit i v Mostě moderní očkovací centrum, které umožní všem zájemcům o očkování mnohem komfortnější proces očkování. Důležitá je bezbariérovost a parkovací kapacita, prostředí sportovní haly obě tato kritéria splňuje. Děkuji za spolupráci městu Most i Krajské zdravotní, a. s., a věřím, že kapacita tohoto očkovacího centra bude plně využita a postupně i navyšována tak, jak budou do Ústeckého kraje navyšovány i dodávky vakcín v následujících týdnech a dalších měsících,“ sdělil při prohlídce centra hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Jsem velice rád, že pomůžeme přispět k urychlení procesu proočkování a budeme zas o krok blíže k návratu do normálního života. Ve sportovní hale vzniklo komfortní očkovací centrum, které je schopné zajistit vakcinaci až 1000 osob denně. Kromě toho je celý prostor bezbariérový, má samostatný vchod, velkou jednotnou plochu, dobrou dostupnost veřejnou dopravou a možnost k parkování. Díky patří všem, kteří se na této rychlé realizaci očkovacího centra podíleli. Teď si budeme držet palce, aby bylo dostatek vakcín a očkovací tým měl dostatek práce,“ řekl primátor statutárního města Most Jan Paparega. Ten si nové očkovací centrum prohlédl osobně v doprovodu své náměstkyně Markéty Staré.

„Přesun očkovacího místa v Mostě byl nutný, také s ohledem na očekávané výrazné zvýšení počtu očkovaných, za předpokladu pokrytí dostatečnými dodávkami dávek vakcíny. Děkuji statutárnímu městu Most za takovou možnost. Děkuji také všem zaměstnancům mostecké nemocnice a dobrovolníkům, kteří se na očkování v Mostě podíleli v původním očkovacím centru v prostorách nemocnice. Nyní připravujeme ve spolupráci s Ústeckým krajem zahájení provozu velkokapacitního očkovacího centra v Ústí nad Labem v budově Univerzity J. E. Purkyně v ulici Hoření na Severní Terase, a to od 3. května,“ uvedl Petr Malý, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

„Ve čtvrtek 22. dubna a v pátek 23. dubna bude pro všechny, kdo se dostaví na očkování ještě do mostecké nemocnice, zajištěna v půlhodinovém intervalu kyvadlová doprava do velkokapacitního centra ve sportovní hale. Provoz mikrobusu zajistí Dopravní společnost Ústeckého kraje,“ doplnil Petr Severa, krajský koordinátor očkování proti onemocnění COVID-19.

Zajímá vás, jak připravené velkokapacitní očkovací centrum ve sportovní hale v Mostě vypadá? Podívejte se na 3D virtuální prohlídku ZDE: https://my.matterport.com/show/?m=Li1Tg3jJzu8, kterou nechalo zpracovat statutární město Most. 

Nové očkovací centrum v Mostě:
Sportovní hala Most, a. s., tř. Budovatelů 112/7, vstup z ulice U Sportovní haly, 434 01 Most
PROVOZNÍ DOBA: Po - Ne 8:00-18:00 hodin

Více informací k vakcinaci proti nemoci COVID-19 najdete na www.kzcr.eu nebo na www.kr-ustecky.cz.

očkovací centrum most
O připravenosti očkovacího centra v Mostě se přesvědčili představitelé vedení Ústeckého kraje, statutárního města Most i Krajské zdravotní

očkovací centrum most

 

očkovací centrum most 

očkovací centrum most

 

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 21.4.2021 / 21.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém