Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Covid-19

 

OČKOVÁNÍ COVID-19 - základní informace

 
Vše se řídí metodikou Ministerstva zdravotnictví ČR a mimořádnými patřeními. Metodika obsahuje i detailní rozpis toho, v jakém pořadí budou různé skupiny obyvatelstva očkované. Vzhledem k postupným dodávkám očkovacích látek bude očkování probíhat v několika fázích.
 

 
 

Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému na adrese crs.uzis.cz 

  • S registrací mohou pomoct jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221.
  • Systém podle zadaných údajů (např. věk, zdravotní stav) určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování.
  • Dle typu vakcíny proběhne očkování v jednom nebo dvou termínech.
  • K samotnému očkování je třeba donést občanský průkaz, průkaz pojištěnce zdravotního pojištění
  • Informovaný souhlas, který je k očkování potřeba obdržíte a vyplníte při očkování

Vše se řídí metodikou Ministerstva zdravotnictví ČR a mimořádnými patřeními – Mimořádné opatření – plán očkování osob určených k očkování, s účinností od 14. 1. 2021 do dovolání – Aktuální informace o COVID-19 (mzcr.cz) / VLÁDA ČESKÉ REPUBLIKY (odok.cz). Metodika obsahuje i detailní rozpis toho, v jakém pořadí budou různé skupiny obyvatelstva očkované. Vzhledem k postupným dodávkám očkovacích látek bude očkování probíhat v několika fázích.

V současné době probíhá fáze IA, kde není dostupný rezervační systém pro veřejnost, fáze je charakterizována potřebou cíleného očkování v klíčových zdravotnických zařízeních a též zařízeních pobytové sociální péče o seniory.

K realizaci očkování je v kraji na základě pokynů MZ ČR vytvořena síť očkovacích míst. Ve fázích IA, IB tvoří očkovací síť očkovacích míst nemocnice a ve fázi II bude síť očkovacích míst posílena o ordinace všeobecných praktických lékařů a případně i dalších ambulancí.  

Předpokládá se, že Fáze IB bude charakterizována dostupností očkovacích látek od vícero výrobců. Očkování bude provádět maximální počet zřízených očkovacích míst a postupně se v závislosti na dostupnosti očkovacích látek zapojí ordinace praktických lékařů.

Občané, kteří spadají do rizikových skupin, budou vyzýváni k rezervaci na jednotném webovém portálu, který bude spuštěn 15. ledna 2021 pro rizikové občany 80+ a od 1. února 2021 pro ostatní, kde při registraci bude nutné vyplnit několik základních informací (věk, základní onemocnění – formou zaškrtávání tak, aby mohlo být automaticky vyhodnoceno, preference očkovacího centra) a identifikační údaje tak, aby se ušetřila administrace při příchodu do očkovacího centra. Systém žádosti přiřadí prioritu s tím, že pokud bude žadatel spadat do definice ohrožených skupin, bude mu dána přednostní prioritní možnost objednání do daného očkovacího centra na rezervaci termínu. Rezervace termínu nemusí být dostupná ihned při registraci. Pokud definici ohrožené skupiny nesplní, bude mu objednání umožněno v případě dostatečných zásob očkovací látky.

Centrální rezervační systém se neplánuje využívat pro objednání k očkování v ordinacích všeobecných praktických lékařů a případně i dalších ambulancí. ČR má objednán dostatečný počet vakcín pro všechny své obyvatele. V současné chvíli jsou závazně objednány dávky pro cca 5,5 milionu obyvatel ČR, v záloze je možnost objednat dávky pro dalších až 10,6 mil. osob. ČR má tedy zajištěný dostatek vakcín pro všechny osoby. Prosíme tedy o trpělivost.

Veškeré aktuální informace k očkování lze sledovat na tomto odkaze Očkování proti covid-19: Spolehlivá cesta k běžnému životu – Aktuální informace o COVID-19 (mzcr.cz). Upozorňujeme, že situace se postupně vyvíjí a může docházet ke změnám.


REFERENČNÍ ODKAZY

Očkování · Covid Portál (gov.cz)

Očkování proti covid-19: Spolehlivá cesta k běžnému životu – Aktuální informace o COVID-19 (mzcr.cz)
 
Zodpovídá: Ing. Petr Severa
Vytvořeno / změněno: 14.1.2021 / 14.1.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém