Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Od pondělí 20. dubna se cestující opět odbaví u řidiče

 
foto
Od pondělí 20. dubna se budou moct cestující v „zelených“ autobusech odbavit u řidiče podle platného ceníku Dopravy Ústeckého kraje. Nástup předními dveřmi je tedy povolen. Povinnost nosit roušky či jakoukoliv vhodnou ochranu přes nos i ústa zůstává nadále. Omezení školních spojů, noční dopravy a turistické dopravy včetně cyklobusů stále platí. Do odvolání také platí nepoužívání tlačítka pro výstup („STOP“), cestující musí včas dát najevo svůj záměr, že chce vystoupit.
Tisková zpráva ze dne 17. dubna 2020
 

 
 

„Po dobu trvání mimořádných opatřeních v dopravě jsme postupně dovybavili dopravce osobními ochrannými pomůckami a dopravci zavedli pravidelné dezinfikování dotykových ploch ve vozech. I díky tomu jsme se po předchozím jednání s našimi dopravci rozhodli k postupnému návratu do normálu v rámci cestování veřejnou dopravou,“ říká k rozhodnutí náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jaroslav Komínek. Zabránění přístupu a sezení na přední řadě sedadel u řidiče je plně v kompetenci jednotlivých dopravců.

Ústecký kraj zatím z prostředků státu či vlastních rozdělil mezi dopravce 160 tisíc ústenek, 3768 respirátorů, 48 tisíc rukavic a 36 tisíc litrů dezinfekce na ruce. Aktuálně probíhá rozdělení dalších 47 tisíc ústenek, přes 20 tisíc rukavic a 1780 ochranných brýlí.

Vzhledem ke snížení počtu cestujících veřejnou dopravou a nemožnosti odbavování u řidiče je v rámci Dopravy Ústeckého kraje odhadován pokles tržeb za březen zhruba o 23 milionů korun. Veřejná doprava se postupně vrací do normálu i na železnici. Ve vlacích už jsou cestující odbavováni od úterý 14. dubna. S ohledem na další vývoj situace doporučujeme cestujícím sledovat stránky www.dopravauk.cz, Facebook Dopravy Ústeckého kraje a případně kontaktovat dispečink DÚK na čísle 475 657 657. Vzhledem k mimořádné situaci nemusí být na zastávkách vždy aktuální jízdní řád. Přímý odkaz na aktuální jízdní řády DÚK: jr.dopravauk.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 17.4.2020 / 17.4.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém