Orientační nabídka


 

Odborné přeshraniční setkání báňských institucí České republiky a Saska

Bergbau - vlajky mini
 

Odkazy


 
 
Dne 20. září 2021 se v rámci projektu Bergbau / Hornictví konalo Odborné přeshraniční setkání báňských institucí České republiky a Saska. Jednalo se o první osobní setkání zainteresovaných subjektů, které pandemická situace v České republice a v Sasku dovolila.

Setkání se uskutečnilo v Oblastním muzeu a galerii v Mostě a bylo připraveno ve spolupráci s p. ředitelem Mgr. Michalem Soukupem. Účastníky setkání byli představitelé Českého báňského úřadu, Obvodního báňského úřadu pro území kraje Ústeckého, Saského báňského úřadu, Severočeských dolů a.s., Krajského úřadu Ústeckého kraje odboru životního prostředí a odborníci z oblasti rekultivací.

Akce přímo navazovala na Úvodní setkání, které se konalo online formou dne 29. června 2021. Cílem setkání bylo diskutovat na témata:
  • Těžební činnost v Ústeckem kraji a v Sasku
  • Schvalovací procesy v hornictví v České republice a v Sasku.

Významným účastníkem byl i jeden z nejvýznamnějších českých odborníků na životní prostředí, zejména v oboru rekultivací, Ing. Stanislav Štýs, DrSc., s jehož laskavým svolením budou některé z jeho proslulých fotografií hornické krajiny použity pro právě vznikající putovní výstavu v rámci projektu Bergbau / Hornictví. 

Setkání bylo zakončeno prohlídkou a komentovaným výkladem expozic muzea zaměřeným zejména na historii hornictví v Krušných horách a návštěvou pracovny, knihovny a archivu dr. Štýse. Setkání bylo partnery projektu shledáno jako velmi přínosné a čeští partneři obdrželi pozvání od saských kolegů na návštěvu Freibergu.

Bergbau - setkání 01
Bergbau - setkání 02  Bergbau - setkání 03
 
Zodpovídá: RNDr. Eva Poslová
Vytvořeno / změněno: 30.9.2021 / 30.9.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies