Orientační nabídka


 

Odborníci jednali o rozvoji a podpoře zdravotních služeb v kraji

Pracovní skupina pro přípravu koncepce zdravotnictví tvořená odborníky z jednotlivých segmentů zdravotní a nemocniční péče, zdravotních pojišťoven, zdravotnické záchranné služby a zástupců Ústeckého kraje jednala podruhé na krajském úřadě. Společně projednávala priority jednotlivých oblastí připravované SWOT analýzy a diskutovala také nad tématem rozvoje a podpory zdravotních služeb zejména v nemocniční péči. V souvislosti s tím otevřela také problematiku strategické sítě poskytovatelů lůžkové péče.
Tisková zpráva ze dne 16. února 2023
ilustrační foto
 

 
 
Chtěli bychom, aby z chystané strategie bylo zřejmé, kolik je potřeba kapacit v jednotlivých oborech lůžkové péče pro potřeby pacientů Ústeckého kraje, a rozvoj a úpravy těchto kapacit případně i podpořit, uvedl Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví. Z diskuse mimo jiné vyplynulo, že zejména s ohledem na stárnutí populace a nevyváženost v kapacitách bude vhodné provést určitou restrukturalizaci a zejména se zaměřit na posílení kapacit následné a dlouhodobé péče.

Tématem příštího jednání pracovní skupiny bude primární péče, zejména možnosti řešení nedostatečných kapacit všeobecných praktických lékařů, praktických lékařů pro děti a dorost, ale také zajištění lékařské pohotovostní služby ve vazbě na rozvoj urgentních příjmů nemocnic.

Pracovní skupina pro přípravu koncepce zdravotnictví jednala na krajském úřadě
Pracovní skupinu tvoří odborníci ze segmentů zdravotní a nemocniční péče, zdravotních pojišťoven, zdravotnické záchranné služby a zástupců Ústeckého kraje (v čele radní pro zdravotnictví Radim Laibl a předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík)

Pracovní skupina pro přípravu koncepce zdravotnictví jednala na krajském úřadě

 
 
Zodpovídá: Bc. Jan Nový
Vytvořeno / změněno: 16.2.2023 / 16.2.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies