„
Chtěli bychom, aby z chystané strategie bylo zřejmé, kolik je potřeba kapacit v jednotlivých oborech lůžkové péče pro potřeby pacientů Ústeckého kraje, a rozvoj a úpravy těchto kapacit případně i podpořit,
“ uvedl
Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví. Z diskuse mimo jiné vyplynulo, že zejména s ohledem na stárnutí populace a nevyváženost v kapacitách bude vhodné provést určitou restrukturalizaci a zejména se zaměřit na posílení kapacit následné a dlouhodobé péče.
Tématem příštího jednání pracovní skupiny bude primární péče, zejména možnosti řešení nedostatečných kapacit všeobecných praktických lékařů, praktických lékařů pro děti a dorost, ale také zajištění lékařské pohotovostní služby ve vazbě na rozvoj urgentních příjmů nemocnic.
Pracovní skupinu tvoří odborníci ze segmentů zdravotní a nemocniční péče, zdravotních pojišťoven, zdravotnické záchranné služby a zástupců Ústeckého kraje (v čele radní pro zdravotnictví Radim Laibl a předseda výboru pro zdravotnictví Milan Rychtařík)