Orientační nabídka


 

Odborný seminář k projektu Atletika pro děti

001
Krajský úřad Ústeckého kraje ve spolupráci s Českým atletickým svazem připravil odborný seminář pro zástupce sportovních organizací a oddílů, které obdržely speciální atletické sady pro děti. Zahájení semináře se ujali krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu Petr Jakubec a krajský zastupitel Oldřich Bubeníček, který je zároveň předsedou Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost ZÚK.
Tisková zpráva z 30. listopadu 2011
 

 
 

Atletika pro děti je projekt Českého atletického svazu, který jako první v České republice podpořil Ústecký kraj. Stal se tak pilotním partnerem. Spolupráce byla zahájena na počátku roku 2010 a seminář představoval jakési zakončení druhého roku úspěšné spolupráce.

 

„Jsem přesvědčen, že kladný vztah dětí ke sportu se musí budovat od útlého věku. Proto jsem rád, že Ústecký kraj podporuje Atletiku pro děti. Děkuji všem, kteří se na projektu podílejí,“ řekl v úvodu Petr Jakubec, kterého doplnil Oldřich Bubeníček: „Pohybové aktivity jsou ideální prevencí například proti drogám.“

 

Seminář byl rozdělen do dvou bloků. První část se zaměřila na teorii týkající se projektu Atletika pro děti, druhá část se věnovala praktickým ukázkám toho, jak mohou sportovní oddíly a školy se sadou pracovat.

 

Český atletický svaz spolupracuje s Ústeckým krajem dlouhodobě. Atletika pro děti byla podpořena částkou 1,5 milionu korun. Celkem bylo rozděleno dvanáct atletických sad, v roce 2010 sedm kusů do oddílů a kroužků v Ústí nad Labem, Chomutově, Mostě a ve Štětí, v roce 2011 putovalo pět kusů do Děčína, Teplic, Litoměřic a Loun. Vedle toho oba partneři uspořádali celkem devět akcí, kde si mohly děti atletické sady vyzkoušet. Každou navíc okořenila autogramiádou některá z českých atletických hvězd, například oštěpařka Barbora Špotáková nebo bývalý desetibojař Tomáš Dvořák.

 

Atletika je sport, kterému se mohou věnovat všechny děti. Rozvíjí jejich základní pohybové schopnosti a dovednosti, tedy běhání, skákání a házení. Právě tyto aktivity podporují speciálně vytvořené atletické sady určené pro děti od 5 do 11 let.

 

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Tel.: 475 657 741, 734 412 962

ticha.a@kr-ustecky.cz

 

01
Seminář zahájili krajský radní Petr Jakubec (vlevo) a krajský zastupitel Oldřich Bubeníček.

01

01
Český atletický svaz reprezentovala Iveta Rudová, která má projekt Atletika pro děti na starosti.

02
Druhá půlka semináře se týkala konkrétního využívání atletických sad.

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 30.11.2011 / 30.11.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém