Orientační nabídka


 

ODM 2023: Eliška Rytířová neváhala ani vteřinu a pomohla kamarádce po ošklivém pádu

Právě začalo druhé kolo obřího slalomu v kategorii mladších žaček. Jednou z prvních jezdkyň na trati byla Eliška Rytířová, která ale minula branku a kvůli tomu nemohla dokončit závod. Všechno naštvání a zklamání ale muselo jít za chvíli stranou. Její kamarádka Anna Marie Andrtová totiž krátce před cílem upadla a nevypadalo to s ní dobře. Právě Eliška jí přispěchala na pomoc.
Tisková zpráva ze dne 25. ledna 2023
ODM 2023
 

 
 
K Andrtové jako první přispěchal nejbližší pořadatel, ale hned jako druhá u ní byla kamarádka z Ústeckého kraje. Eliška podlezla nejbližší plot a snažila se dostat Annu z dojezdové zóny, protože do finiše mířili další závodnice. Andrtová to nakonec zvládla sama, ale na nohách vydržela jen chvíli.

„Viděla jsem, že tam ležela a nemohla se zvednout, takže jsem se o ní začala bát. Chvíli jsem přemýšlela, jestli tam vůbec můžu, ale pak jsem podlezla plot. Ze začátku vypadala, že je v pohodě. Pak ale začala padat a nemohla sama na nohy, to už jsem se bála, aby to nebylo něco vážného,“ popisuje nepříjemnou událost Eliška Rytířová.

Následovalo dlouhé čekání na horskou službu, při kterém se Eliška snažila pomoct všemi možnými způsoby. Svou kamarádku neustále utěšovala a snažila se jí zahřát svou bundou. Pomáhala až do té chvíle, než ji převzala horská služba. Kdyby ale mohla, určitě by jela s ní. „Známe se od doby, kdy jsme začaly lyžovat a vždy spolu trénujeme. Samozřejmě bych šla pomoci také soupeřce z jiného kraje, je to správná věc.“

Samotná Eliška má ale za sebou také nepříjemné zranění, protože zažila nepříjemný pád při nedávném tréninku v Itálii. „Rozřízla jsem si nohu, takže to mám ještě zašité a trochu jsem se obávala, aby se to tady ještě nezhoršilo. Lyžování mě ale moc baví a takovou příležitost jsem si nemohla nechat ujít.“

Vzhledem k okolnostem se nabízí otázka, jestli lyžování není příliš nebezpečným sportem. Pokud chcete jet na hraně svých možností, musíte riskovat a když se něco nepovede, mohou z toho být dost nepříjemné následky. „Při jízdě se samozřejmě snažím strach z pádu potlačit, nemyslet na to nejhorší, co by se mohlo stát,“ vykládá své pocity Eliška.

Autor: Lukáš Mihal

Eliška Rytířová pomohla při závodě své zraněné kamarádce
Eliška Rytířová pomohla při závodě své zraněné kamarádce

Foto: ČOV/Tomáš Kozáček

 
 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 25.1.2023 / 25.1.2023
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém