Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Projekty

 

Okres Ostróda je bohatý především na lidi, kteří v něm žijí, uvedl při návštěvě Polska hejtman Ústeckého kraje

 
Ostróda 2019
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se zúčastnil slavnostního zasedání zastupitelstva okresu Powiat Ostróda, které se konalo u příležitosti dvacátého výročí vzniku tohoto samosprávného celku. Do Polska přijel hejtman s českou delegací na pozvání starosty Andrzeje Wiczkowského. Kraj má s Powiatem Ostróda dlouhodobou partnerskou spolupráci.
Tisková zpráva ze dne 8. července 2019
 

 
 

„Je to pět let, co Ústecký kraj podepsal partnerskou smlouvu s okresem Ostróda. Jsem rád, že jsem se tu mohl setkat s bývalým starostou Wlodzimierzem Brodiukem, se kterým jsem tuto smlouvu podepsal. Za celou českou delegaci vám blahopřeji k výročí vzniku okresu. Dvě desetiletí – to už je významná doba a může se tak hodnotit to, co se povedlo či nepovedlo. Okres je bohatý nejen přírodou, ale především lidmi, kteří v něm žijí,“ uvedl Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

Během tří dní, které česká delegace strávila v Polsku, navštívila i krásy Ostródského okresu. Zavítala do Grunwaldu, kde se v roce 1410 konala jedna z nejvýznamnějších bitev polské historie (Jan Žižka zde bojoval na polské straně). Projela se také kanálem Ostróda – Elblag, který je velkým turistickým lákadlem. Poslední den došlo i na návštěvu rekreační oblasti Staré Jablonki, kde se konalo Mistrovství Evropy v plážové házené mužů a žen. V rámci sportovního dne se uskutečnilo mezinárodní fotbalové utkání na vodě mezi zástupci domácí samosprávy Ostróda, Ústeckým krajem, ukrajinským regionem Nadwirniański a litevským regionem Wilenski.

Ústecký kraj spolupracuje s polským okresem převážně v oblastech sportu či turistického ruchu. Oba regiony se navíc v roce 2017 zavázaly, že se budou vzájemně propagovat v rámci evropských veletrhů cestovního ruchu. Mladí kluci z Regionální fotbalové akademie zase si v rámci svých soustředění měří síly se stejně starými hráči Ostródy. Více o Ostródě na https://www.kr-ustecky.cz/polska-republika-okres-ostroda/d-1682153.

01
Hejtman Bubeníček se v Ostródě na zámku setkal s bývalým starostou okresu Wlodzimierzem Brodiukem.

02
Zleva: Gustav Marek Brzezin, maršálek Varmijsko-mazurského vojvodství, Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, Andrzej Wiczkowski, starosta Poviatu Ostróda, a zástupce ukrajinského regionu Nadwirniański.

03

 

04
Po slavnostním aktu následoval hudební koncert kvarteta z Olštýna.

 

05
Česká delegace se byla podívat také v Grunwaldu, kde se v roce 1410 uskutečnila velká křižácká bitva.

 

06
Ve Starých Jablonkách se konalo Mistrovství Evropy v plážové házené mužů a žen. 

 

07

 

08
Zahraniční delegace se zúčastnily 2. ročníku mezinárodních hrách ve vodním fotbalu. Na snímku skóruje česká družina proti domácímu Polsku.

09
Česká delegace se umístila na druhém místě. Cenu a pohár si přebral z rukou organizátorů Marcel Kucr, vedoucí oddělení krizového řízení.

 

 
 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.7.2019 / 8.7.2019 | Zveřejnit od: 8.7.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém