Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Oldřich Bubeníček ocenil Helenu Veverkovou a Otakara Tučka za přínos pro kraj v oblasti těžby hnědého uhlí a energetiky

 
Medaile HÚK
Letošní předání Medailí hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka se mělo konat v rámci Energetického fóra Ústeckého kraje 2020. Akce se z důvodu bezpečnosti v probíhající koronavirové pandemie nekonala, a tak hejtman předal medaile prvním oceněným na půdě krajského úřadu.
Tisková zpráva ze dne 22. září 2020
 

 
 

Jednou z oceněných byla Ing. Helena Veverková. Respektovaná funkcionářka v hospodářských radách působila od roku 1962 do roku 2004 ve Výzkumném ústavu pro hnědé uhlí v Mostě, kde zastávala nejrůznější funkce od výzkumného pracovníka až po ředitelku ústavu, kterému vládla devět let. Věnovala se výzkumným úkolům a vytvářela odborné posudky související s problematikou těžby a úpravy hnědého uhlí a následnou rekultivací a revitalizací krajiny. Své zkušenosti zúročila při práci ve společnostech zabývajících se těžbou uhlí na Mostecku.

Druhý oceněným se stal Ing. Otakar Tuček, jehož jméno znamená pro energetiku v regionu dlouholetý přínos. Jako ředitel elektráren Prunéřov a Tušimice se kromě manažerských činností stal i vizionářem nových řešení pro tuto elektrárenskou lokalitu. Vznikl zde například datový sklad pro celou Skupinu ČEZ, bateriové úložiště nebo skleníky pro pěstování rajčat. Hejtman ocenil též aktivní spolupráci s Hospodářskou komorou.

01
Helena Veverková přebírá z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka ocenění

02
Stejné ocenění obdržel také Otakar Tuček

 

03
Medaile hejtmana Ústeckého kraje zná své držitele

 
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 22.9.2020 / 22.9.2020 | Zveřejnit od: 22.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém