Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Projekty > Cykloregion Krušné hory

 

Oslava zápisu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří na Seznam světového dědictví

 
001
V Muzeu Královská mincovna a na přilehlém náměstí před kostelem sv. Jáchyma v Jáchymově proběhla veřejná oslava k zápisu vybraných hornických památek Krušnohoří mezi elitní skupinu světového kulturního dědictví. Této akce se za Ústecký kraj zúčastnila členka rady odpovědná za oblast kultury a památkovou péči, Jitka Sachetová. Ve svém projevu poděkovala všem zainteresovaným osobám, které se téměř dvacet let podíleli na přípravě zápisu a zdůraznila význam dvou hornických krajin v Usteckém kraji, a to Krupky a vrchu Mědník.
Tisková zpráva ze dne 18. července 2019
 

 
 

Společně s významnými hosty z Karlovarského kraje, Svobodného státu Sasko, Ministerstva kultury ČR a dotčených krušnohorských obcí otevřela velkoplošnou mobilní výstavu k hornickým lokalitám, nyní již zapsaným na Seznamu světového dědictví.

Ústecký kraj byl společně s tehdejším Oblastním muzeem v Mostě prvním aktivním partnerem pro saskou stranu, který od roku 2004 celou iniciativu začal na české straně prosazovat. Složitou cestu k zápisu si Ústecký kraj ještě letos připomene retrospektivním workshopem. O zápisu Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří rozhodl Výbor světového dědictví dne 6. 7. 2019 na svém 43. zasedání v ázerbájdžánském Baku.

01
Radní Jitka Sachetová a zástupci města Krupka při zahájení výstavy.

02

 


 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2019 / 18.7.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém