Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Oslavy 107. narozenin paní Marie Třešňákové

 
a
V domově pro seniory MÚSS Jirkov oslavuje v pondělí 29. listopadu své 107. narozeniny paní Marie Třešnáková, nejstarší mezi všemi muži a ženami žijícími v Ústeckém kraji. K vzácným narozeninám jí přijela blahopřát hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 29. listopadu 2010

Nejstarší občance Ústeckého kraje paní Marii Třešňákové dnes přijela do domova seniorů, zařízení Městského ústavu sociálních služeb  Jirkov, poblahopřát také hejtmanka Jana Vaňhová.  Kytice a nádherný dárkový koš, v němž převažovaly nejrozmanitější lahvičky becherovky, byly poděkováním představitelky kraje paní Třešňákové za dlouhý a plodný život a upřímným blahopřáním. Oslavenkyně, která se narodila 29. listopadu 1903 na Moravě, se později přestěhovala sem pod Krušné hory. Žila v Chomutově a poněvadž se svým manželem Jaroslavem děti neměla, byli mezi gratulanty vedle osobností kraje, okresu a města Jirkova také její vzdálení příbuzní.

   Hejtmanka Jana Vaňhová několikrát zdůraznila, že paní Třešňáková je opravdu nejstarším občanem našeho kraje a patří mezi čtyři nejstarší ženy celé ČR. Už více než šestnáct let žije v domově pro seniory Mládežnická v Jirkově. „Moc vám, vážená paní Třešňáková, přeji pevné zdraví, každé ráno tu stopičku becherovčičky, která vám dává svěžest a optimismus. A těším se na další shledání s vámi,“ řekla hejtmanka oslavenkyni při krájení ohromného dortu. Ani na něm oblíbená „živá voda“ paní Třešňákové nechyběla.

   Marie Třešňákové bydlí v jirkovském domovu v jednolůžkovém pokoji, ale ráda a co nejčastěji se stýká s dalšími zdejšími klienty třeba u televize nebo u zpívání.  Je jich tu stovka, pár z nich má už devadesátku za sebou, ale paní Třešňáková je mezi nimi jediná, která už má řadu let na dortech trojciferné číslo. Dnes, 29. 11. 2010, to byla sto sedmička. Blahopřejeme!

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Je 29. listopadu 2010 a paní M. Třešňáková slaví 107. narozeniny

2
Prvním gratulantem byla hejtmanka Jana Vaňhová

Dar Ústeckého kraje paní Třešňákové
Dar Ústeckého kraje paní M. Třešňákové

3

4

5

6

7

8

Domov pro seniory MÚSS Jirkov v ul. Mládežnická

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 29.11.2010 / 29.11.2010 | Schváleno / Zrušeno: 29.11.2010 / 28.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém