Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Osmé Krušnohorské vánoční trhy v Bruselu

 
a
Ve středu 21. listopadu byly slavnostně zahájeny 8. Krušnohorské vánoční trhy v prostorách Zastoupení Saska při Evropské unii v Bruselu, a to za přítomnosti náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje Jany Vaňhové, která pronesla za Ústecký kraj zdravici.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 23. listopadu 2012

Připomněla region Saska jako významného zahraničního souseda, se kterým, kromě dlouhé hranice tvořené zejména krušnohorským hřebenem, sdílí Ústecký kraj řadu zajímavých a přínosných projektů, a to z oblasti ochrany životního prostředí, výzkumu a také propagace a cestovního ruchu. Při slavnostním zahájení vánočních trhů měly delegace participujících krajů možnost setkat se nejen s představiteli regionů, ale také s velvyslanci a dalšími významnými osobnostmi z řad institucí Evropské unie.

Krušnohorské vánoční trhy v Bruselu jsou již tradiční akcí organizovanou Zastoupením Saska při Evropské unii ve spolupráci s bruselskými zastoupeními jeho partnerských regionů: Ústecký, Liberecký a Karlovarský kraj (ČR) a Dolní Slezsko (PL). Kraje z České republiky se nyní každým rokem na této akci střídají, vloni tu byl Liberecký kraj, letos Ústecký kraj a příští rok přijdou na řadu kolegové z Karlovarského kraje. Krušnohorské vánoční trhy v Bruselu jsou velmi oblíbenou událostí a pravidelně je navštíví zhruba 5.000 lidí. Trhy se konají v prostorách přízemí a zahrady Zastoupení Saska při EU, na adrese: Av. d’Auderghem 67. Jejich smyslem  je prezentace a prodej tradičních regionálních výrobků s vánoční tématikou a ukázkou jejich výroby a představení vánočních tradic v regionech Krušnohoří. Občané Bruselu i návštěvníci belgické metropole mohou na Krušnohorské vánoční trhy zavítat až do nedělního večera...

Regionálního výrobce Ústeckého kraje reprezentuje včelařství Schenk z Chomutova (Ludvík Schenk, Michaela Hájková). Vedle  paní Jany Vaňhové a zástupkyně ÚK v Bruselu Markéty Pokorné byla v Bruselu delegace odboru SPRP krajského úřadu a ve čtvrtek 22. listopadu  navštívil stánek Ústeckého kraje rovněž zastupitel ÚK a primátor města Chomutov Jan Mareš.

Připravilo Zastoupení ÚK v Bruselu

spolu s OTI krajského úřadu

1

2
Představitelka kraje při úvodní zdravici vánočních trhů

3

4
Tradiční vánoční štolu krájel saský ministr pro justici a evropské záležitosti Jürgen Martens (zcela vlevo), maršálek Dolního Slezska Rafal Jurkowlaniec (uprostřed), za Ústecký kraj náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová a primátor okresního města Aue Heinrich Kohl (druhý zprava).

Snímky: M. Pokorná

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 23.11.2012 / 23.11.2012 | Schváleno / Zrušeno: 23.11.2012 / 22.12.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém