Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Osmnáct nových autobusů pro Šluknovsko

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
6
V mrazivém nedělním dopoledni se 28. prosince ve Varnsdorfu uskutečnila výjimečná dopravně-společenská událost, která má spojitost s celým Šluknovským výběžkem. Došlo k pokřtění osmnácti nových autobusů dopravce Autobusy Karlovy Vary, a.s., které budou tuto oblast od Nového roku obsluhovat.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 29. prosince 2014

Tak jako v celém Ústeckém kraji, mění se i na Šluknovsku nejen trasy a jízdní řády regionálních autobusů, ale i dopravce. Společnost Autobusy Karlovy Vary zde bude působit 10 let na základě objednávky Ústeckého kraje.

Ze strany dopravce vzešel nápad autobusy pojmenovat podle názvů obcí a měst spolupracujících v rámci Sdružení pro rozvoj Šluknovska, tedy v organizaci, která se významně podílí na rozvoji regionu.

Za přítomnosti ředitele dopravní společnosti Ing. Zdeňka Suchana, dalších zaměstnanců dopravce, zvolených zástupců některých měst a Sdružení pro rozvoje Šluknovska, a též senátora Ing. Zbyňka Linharta, došlo k slavnostnímu aktu v podobě požehnání od faráře Starokatolické církve Mgr. Rolanda Sollocha. Šluknovský výběžek tak má prozatím oproti zbytku Ústeckého kraje určitý unikát. Každá obec a město nese na autobusu své jméno. Tato podpora novému dopravnímu systému ukazuje, že zde je region, kterému nejsou novinky lhostejné. Věříme, že i cestující ocení některé nové prvky Dopravy Ústeckého kraje, které zde dosud v linkové dopravě neznají, například bezbariérovost všech spojů, přestupní tarif nebo časově zvýhodněné jízdenky. 

Připravil a fotografoval Jan Maxa,

Odbor dopravy a silničního hospodářství - odd. dopravní obslužnosti,

Krajský úřad Ústeckého kraje

1

Přivítat autobus se jménem Jiříkov se přišel starosta Jiříkova a zároveň místopředseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska Michal Maják (vlevo). Na snímku je spolu s ředitelem Autobusy Karlovy Vary, a.s. Ing. Zdeňkem Suchanem. 


2

Krásnolipský autobus přivítali senátor za okres Děčín Ing. Zbyněk Linhart, starosta Krásné Lípy Jan Kolář, za Ústecký kraj vedoucí oddělení dopravní obslužnosti Ing. Jakub Jeřábek a dále za dopravce Ing. Zdeněk Suchan a vedoucí provozu Šluknovsko Petr Ducháček

3

Modlitbu, pokřtění nového provozu a požehnání pronesl farář Mgr. Roland Solloch

4

          Základem vozového parku na Šluknovsku jsou kapacitní třináctimetrové linkové autobusy Iveco Crossway LE

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 29.12.2014 / 29.12.2014 | Zveřejnit od-do: 29.12.2014-28.1.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém