Orientační nabídka


 

Osobnosti roku 2019 Ústeckého kraje zvyšují prestiž regionu v celé České republice

6
Ve středu 19. února 2020 se v Zahradním domě v ulici U Zámku v Teplicích odehrál v pořadí již devátý slavnostní večer pořádaný společností Severočeský Metropol a.s., v rámci kterého byly oceněny osobnosti roku 2019. Projekt podpořený krajem a se záštitou hejtmana si klade za cíl ocenit lidi, kteří dělají našemu regionu čest, a na které můžeme být právem pyšní.
Tisková zpráva ze dne 20. února 2020
 

 
 


Účelem projektu je najít, představit široké veřejnosti a vybrat osobnosti, které dávají své zkušenosti a um ve prospěch rozvoje měst a obcí na území Ústeckého kraje a posilují jeho dobré jméno napříč Českou republikou. V rámci ankety veřejnost hlasuje v pěti kategoriích – podnikání a management, veřejná správa, kultura, sport a dobrý skutek.


O prestiži této ankety svědčí i pravidelná účast vrcholných představitelů samospráv. Na vyhodnocení aktuální ankety byli např. primátor statutárního města Teplice, místostarosta Litoměřic a náměstkyně primátora statutárního města Most.


Hejtman Oldřich Bubeníček ocenil pět osobností v rámci ankety Osobnost roku 2019 Ústeckého kraje, a to v kategorii sport:

 

Mgr. Ladislava Antalová

Je všestranně nadanou sportovkyní. Vloni v prosinci pokořila jako jediná Češka Extrémní triatlon v Patagonii. V limitu 17 hodin uplavala 3,8 kilometru ve vodě o 9,4 stupních Celsia, na kole ujela 177 kilometrů s převýšením 2 500 metrů a uběhla maraton s převýšením přes 1 000 metrů.

 

Jitka Hofmannová

Hlavní trenérka a zakladatelka Juniorského fitness klubu v Lounech. Fitness studio otevřela v roce 1991 a trénovat děti začala v roce 1995. Obdržela cenu trenérka/cvičitelka roku 2015 od České olympijské komise rovných příležitostí ve sportu. Je nositelkou mezinárodního ocenění organizací FISAF International za nejlepšího trenéra. Momentálně připravuje i dvojnásobnou mistryni světa Adélu Citovou.

 

Rudolf Jung

Dlouholetý manažer DHK Most je jedním ze strůjců úspěchu Černých Andělů, jak je týmu přezdíváno. Za dobu svého působení udělal z týmu suveréna české scény a v roce 2019 hrály mostecké házenkářky dokonce základní skupinu Ligy mistrů. Stabilní klub je dlouhodobou českou jedničkou i přes to, že v průběhu několika sezon odešla spousta opor do zahraničního angažmá.

 

Simona Kubová (Baumrtová)

Účastnice OH v Londýně a Riu de Janeiru byla prvním českým sportovcem, který se nominoval na OH do Tokia. Mistryně Evropy 2013 z Herningu odolává náporu mladých plavkyň a trvale patří mezi světovou a evropskou elitu zejména na znakařských tratích.

 

nstržm. Tomáš Sobecký

Profesionální hasič. Je několikanásobným mistrem ČR v zápase řecko-římském. Vynikajících výsledků dosáhl v roce 2019 na Světových policejních a hasičských hrách v Čínském Chengdu. Vybojoval 1. místo v zápase řecko-římském a tím obhájil titul z roku 2017 z Los Angeles. Dále získal na hrách v Chengdu 2. místo v zápase volný styl, 3. místo v hasičské disciplíně Ultimate Fire Fighter družstev a 5. místo v soutěži Ultimate Fire Fighter jednotlivců.

 

O dalších osobnostech se můžete dočíst na www.osobnostusteckehokraje.cz


Hejtman
Hejtman předává ocenění paní Jitce Hofmannové

2
Hejtman s oceněnými osobnostmi v oblasti sportu, zleva nstržm. Tomáš Sobecký, Rudolf Jung, Jitka Hofmannová, Mgr. Ladislava Antalová a druhý předávající, náměstek primátora statutárního města Teplice Jiří Štábl

3
Hejtman Oldřich Bubeníček při přebírání Zvláštní ceny odborné poroty ankety Osobnost roku 2019 Ústeckého kraje za dlouholetou podporu projektu

4
Společná fotografie všech nominovaných osobností

 

 

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 20.2.2020 / 20.2.2020
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém