Orientační nabídka


 

Osobnosti roku Ústeckého kraje 2015 jsou známy, opět je vyhlásil Metropol

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
metropol
Ve čtvrtek 4. února byly v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem slavnostně vyhlášeny výsledky 5. ročníku čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2015, jejímž vyhlašovatelem byl měsíčník Metropol.
Tisková zpráva ze dne 5. února 2016
 

 
 

Vítězem kategorie management a podnikání se stal předseda představenstva společnosti AGC Flat Glass Czech Teplice a viceprezident evropské skupiny Asahi Glass Pavel Šedlbauer. Hlasující čtenáři i porota ocenili jeho dlouhodobý osobní přínos ve sklářském průmyslu, podpoře a rozvoji technického školství a mládežnického sportu.

Ocenění převzal z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a prezidenta AERO Vodochody Ladislava Šimka. Druhým oceněným v této kategorii je Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., pod jehož vedením se největšímu zaměstnavateli v Ústeckém kraji daří zvyšovat kvalitu zdravotní péče a měnit image společnosti u veřejnosti.

Osobností roku Ústeckého kraje 2015 v kategorii veřejná správa je Petr Pípal, starosta města Dubí, vítězem kategorie kultura Vladimír Šavel junior, ve sportu patří prvenství Štěpánu Vachouškovi, kapitánu FK Teplice a kategorie dobrý skutek má rovněž dvě vítězky.  Staly se jimi Lenka Černá, předsedkyně Dobrovolnického centra Ústí nad Labem a Veronika Kašáková, předsedkyně nadace Nadání a dovednosti, určená dětem z dětských domovů.

Porota navíc udělila zvláštní ceny Janu Schramlovi za rozvoj robotického centra chirurgie, která patří ke špičkám v tomto oboru v rámci ČR, týmu HC Verva Litvínov a v neposlední řadě Kateřině Skokanové a Martině Chvojkové za záchranu lidského života.

Foto: Daniel Šeiner

01
Večerem provázel Vladimír Hron, vystoupila i skupina Koťata

02
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který byl pozván na akci jako host, předal ocenění Pavlu Šedlbauerovi.

 

03

 

04
Ocenění si převzal i Jiří Novák (uprostřed), předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

 

 
 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 5.2.2016 / 5.2.2016 | Zveřejnit od-do: 5.2.2016-4.3.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém