Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Zdravotnictví

 
 
 
 
 
 
ZměněnoNázev a anotaceZodpovídá
16.7.2019Dotační programy Ministerstva zdravotnictví ČR
Informace Ministerstva zdravotnictví o vypsání dotačních programů na podporu zubních lékařů a na podporu praktických lékařů pro dospělé a praktických lékařů pro děti a dorost
Bc. Jana Krpešová
20.6.2019Průkaz osoby s PAS (poruchou autistického spektra)
Informace pro veřejnost, všeobecné praktické lékaře a lékaře pro děti a dorost o průkazu osoby s poruchou autistického spektra (PAS)
Bc. Jana Krpešová
13.3.2019Rezidenční místa pro lékařské obory – úprava metodiky Ministerstva zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví upravilo pro rok 2019 metodiku pro žadatele o dotaci ze státního rozpočtu na rezidenční místa, vztahující se na obor Pediatrie a další obory specializačního vzdělávání. Podrobné informace k uvedené problematice naleznete na níže uvedeném odkazu.
Bc. Jana Krpešová
10.7.2018Vydávání posudků způsobilosti fyzických osob činných na zotavovacích akcích a školách v přírodě podle zákona o ochraně veřejného zdraví [PDF, 1 MB]Bc. Jana Krpešová
12.11.2018Informační kampaň k Evropskému antibiotickému dni (EAAD)
Kampaň každoročně připadá na 18. listopadu. V ČR je kampaň koordinována Centrální koordinační skupinou Národního antibiotického programu.
Cílem informační kampaně je upozornit na uvážlivé a správné užívání antibiotik a zamezit tak zvyšování rostoucí antibiotické rezistence.
Bc. Jana Krpešová
12.3.2018GERONTOLOGICKÉ DNY SEVEROZÁPAD
13. ročník kongresu se bude konat 17. května 2018 v Městském domě kultury Sokolov.
Bc. Jana Krpešová
20.9.2017Úhrada zdravotních služeb tzv. vládním stipendistům [PDF, 1,4 MB]Bc. Jana Krpešová
18.7.2017Kraje: Rozhodnutí ministerstva zdravotnictví způsobí, že nemocnice nedostanou včas prostředky na navýšení mezd pro zdravotní sestry
Vláda na konci května rozhodla, že od 1. července budou navýšeny mzdy zdravotním sestrám pracujícím ve směnném provozu bez odborného dohledu o 2 000 korun. Kraje vyvinuly maximální součinnost a rovněž předložily ministerstvu zdravotnictví návrh na přerozdělení prostředků, který zaručoval, že nemocnice pro zdravotní sestry slíbené peníze včas obdrží. Ministerstvo zdravotnictví tento návrh minulý týden zcela zamítlo.
Ing. Petr Severa
10.10.2016Komunikační karty pro pacienty cizince a zdravotníky
Odbor zdravotních služeb ministerstva zdravotnictví připravil dvojjazyčné komunikační pacientské karty, které mají napomoci snazší komunikaci mezi českými zdravotníky a jejich zahraničními pacienty. Karty jsou k dispozici v devíti jazykových mutacích a jsou tematicky rozděleny do pěti oblastí. Každá karta obsahuje soubor otázek v českém jazyce, jejich překlad do cizího jazyka a také fonetický přepis výslovnosti v tomto jazyce.
Ing. Petr Severa
6.4.2016Dotační program MZ ČR na podporu dostupnosti zdravotních služeb praktických lékařů
Ministerstvo zdravotnictví České republiky (MZ ČR) – odbor dohledu nad zdravotním pojištěním vyhlašuje výběrové řízení k dotačnímu programu na podporu dostupnosti zdravotních služeb praktických lékařů.
Ing. Petr Severa
6.1.2016Vyplňování Listu o prohlídce zemřelého (LPZ)
21. prosince 2015, s platností od 1.1.2016 byla vydána ve Sbírce zákonů č. 364/2015 Sb., částka 155 novela vyhlášky č. 297/2012 Sb., o náležitostech Listu o prohlídce zemřelého, způsobu jeho vyplňování a předávání místům určení, a o náležitostech hlášení ukončení těhotenství porodem mrtvého dítěte, o úmrtí dítěte a hlášení o úmrtí matky (vyhláška o Listu o prohlídce zemřelého).
Ing. Petr Severa
12.10.2015Návrhy na přezkoumání lékařského posudku
Návrh na přezkoumání lékařského posudku řeší ustanovení § 46 až § 49 zákona č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách, ve znění pozdějších předpisů.
Ing. Petr Severa
6.1.2016Informace ke kampani hlášení nežádoucích účinků léčiv - SÚKL [PDF, 257 kB]
Ing. Jan Mlejnecký
6.1.2016Informace o pozastavení používání léčiva
Ing. Jan Mlejnecký

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Zdravotnictví

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Petr Severa

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém