Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Otevřené dveře vytváří žákům životní styl, ví ředitel lesnické školy ve Šluknově

 
Šluknov škola
Delegace z Ústeckého kraje v čele s radní pro školství, mládež a tělovýchovu Jindrou Zalabákovou navštívila Střední lesnickou a odbornou školu Šluknov. Spolu s radní přijel do nejsevernější střední školy v republice také Zdeněk Plecitý, zastupitel kraje a předseda Výboru pro zemědělství a venkov.
Tisková zpráva ze dne 26. května 2021
 

 
 

Během celodenní návštěvy seznámil ředitel instituce Rudolf Sochor návštěvu s historií lesnické školy, se složením studijních a učebních oborů a také s problémy místního lesního průmyslu. Provedl je také po arboretu a školní střelnici.

Poté následovala diskuze, která byla vedena k mnoha problémům školství. Důležitá byla rozmluva o skladbě učebních oborů, zejména pak těch, které poskytují nižší střední odborné vzdělání (obory kategorie E). V případě lesnické školy jde o lesnické práce a pečovatelské služby. Tyto obory mají na Šluknovsku významnou roli nejen vzdělávací, ale i výchovnou.

Myslím, že nejdůležitější bylo seznámit návštěvu s myšlenkou školy - otevíráme dveře do budovy a vytváříme životní styl našich žáků a budoucích absolventů,“ uvedl ředitel školy Rudolf Sochor.

01
Ředitel školy Rudolf Sochor (vpravo) přivítal ve Šluknově Jindru Zalabákovou, radní pro oblast školství a Zdeňka Plecitého, předsedu výboru pro zemědělství a venkov

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 26.5.2021 / 26.5.2021 | Zveřejnit od: 26.5.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém