Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Památné stromy Ústeckého kraje v publikaci

 
Památné stromy ÚK
Na sklonku minulého roku Ústecký kraj podpořil vydání ojedinělé publikace „Památné stromy Ústeckého kraje“. Jde o první komplexní zpracování tématu zvlášť významných stromů v regionu. Kniha obsahuje informace o přibližně třetině ze 420 státem chráněných památných stromů a jejich skupinách v regionu.
Tisková zpráva ze dne 15. ledna 2021
 

 
 

Pozornost je věnována nejen těm tradičně opečovávaným, ale i dosud nechráněným stromům ve volné či stále více urbanizované krajině, nebo těm již neexistujícím.

Náš kraj byl odpradávna na památné stromy bohatý, a je tomu tak dosud. Stromy jsou vynikající svým věkem, vzrůstem, dendrologickou či krajinnou hodnotou, nebo zvláště pamětihodné z hlediska naší historie. Přesto jejich popularizaci bylo v posledních letech věnováno poměrně málo pozornosti. Publikace proto přibližuje život stromů, možná ohrožení, problematiku jejich ochrany a budoucnosti.

Autorem knihy je botanik a dendrolog Vít Joza, kurátor botanické sbírky Oblastního muzea a galerie v Mostě. Již po dvě desítky let se věnuje dohledávání a dokumentaci památných stromů, popularizuje přírodu a krajinu severozápadních Čech v odborných studiích, vědeckých i populárně naučných článcích, na výstavách, exkurzích a přednáškách.

01
Publikace kompletně zpracovala téma zvlášť významných stromů v regionu

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 15.1.2021 / 15.1.2021 | Zveřejnit od: 15.1.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém