Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Partnerská spolupráce mezi Ústeckým krajem a okresem Ostróda v Polsku v roce 2018

 
foto
V uplynulém měsíci proběhla partnerská jednání mezi Ústeckým krajem a okresem Ostróda, která jsou zakotvena Smlouvou o spolupráci mezi jednotlivými regiony už od roku 2014.
 

 
 

V červnu navštívila delegace z Ostródy vedená starostou okresu pane Andrzejem Wiczkowskim na základě pozvání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka Ústecký kraj. Jednání a výměna zkušeností jsou vedena ve všech bodech plnění smlouvy, tedy v oblasti školství, sociální oblasti, kultury a především cestovního ruchu. Výstupy smlouvy jsou přátelská utkání Fotbalové juniorské akademie v obou regionech a výměnné účasti pěveckých sborů na pěveckých soutěžích. V  rámci spolupráce destinačních agentur cestovního ruchu obou regionů letos odjely dva autokary turistů do regionu Ostróda na rekreační pobyty na Mazurská jezera, obráceně přijedou polští turisté do Českého středohoří. Spolupráce v oblasti školství funguje v rámci evropských dotačních titulů.

Během pobytu navštívili polští partneři turistické atraktivity Ústeckého kraje, které jsou podnětné při výměně zkušeností s propagací turistiky v obou regionech.

Starosta Ostródy pan Andrzeje Wiczkowski pozval zástupce Ústeckého kraje na červencovou oslavu Bitvy u Grunwaldu, která je nejvýznamnější středověkou bitvou v polských dějinách. V rámci výjezdu do Ostródy se řešila témata spolupráce pro další rok. „Finančně výhodná je reciproční účast na veletrzích cestovního ruchu v Praze, Drážďanech, Katowicích a Ostródě, kde se oba regiony prezentují s nabídkou cestovního ruchu ve společných expozicích“, uvedl ke spolupráci radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš. Novým tématem je spolupráce v oblasti kultury, o kterou projevil zájem polský partner prostřednictvím Kulturního centra Okresu Ostróda. Nechybělo ani sportovní klání v podobě fotbalu na vodě, kde Ústecký kraj obsadil třetí místo.

Zpracovala: Ellen Herzogová, Odbor regionálního rozvoje

foto
       Polská delegace navštívila hornické město Krupku, které aspiruje na zápis do UNESCO.

foto

footo

foto

             Radní Ústeckého kraje Zdeněk Matouš položil za Ústecký kraj kytici k pomníku bitvy u Grunwaldu.

foto

                                             Rekonstrukce Bitvy u Grunwaldu, kde bojoval i Jan Žižka z Trocnova.

 
 


 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 26.7.2018 / 26.7.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém