Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova > Ostatní dokumenty SMT > Zdravá škola

 

Pažit na stadionech Ústeckého kraje přinesl fotbalovým mladíkům postup z kvalifikace

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Fotbal U19
Česká reprezentace fotbalistů do 19 let uzavřela na Městském stadionu v Ústí nad Labem kvalifikační boje o postup na červnové Mistrovství Evropy U19, které se bude konat v Gruzii. V základní skupině prohráli svěřenci Jana Suchopárka pouze se silnou Francií a postupují tak z druhého místa do další fáze kvalifikace, která se uskuteční na jaře příštího roku. Ti nejlepší se už kvalifikují rovnou na EURO.
Tisková zpráva ze dne 12. října 2016
 

 
 

Česká „devatenáctka“ začala turnaj na teplických Stínadlech vysokou výhrou 5:0 nad Estonskem. Poté zvítězila v Ústí nad Labem 2:1 nad Slovinskem a účinkování ve skupině zakončila prohrou s favorizovaným týmem galského kohouta 0:2.

Cíl je tedy splněn. „Chtěli jsme vyhrát všechny tři zápasy. Dneska bylo ale vidět, že nám do té úplné špičky schází ještě hodně kvality a práce s míčem. Postrádal jsem v některých fázích i trochu odvahy. Na druhou stranu první poločas nebyl z naší strany špatný. Po přestávce mohl dát soupeř ještě víc gólů. Cíl je tedy splněn, i když třeba proti Slovinsku jsme měli štěstí,“ uvedl po utkání s Francií trenér U19 a bývalý reprezentační obránce Jan Suchopárek.


Konečná tabulka základní skupiny: 1. Francie (7 bodů), 2. Česká republika (6 bodů), 3. Slovinsko (4 body), 4. Estonsko (0 bodů).


01
Před úvodním duelem skupiny dostal primátor Teplic Jaroslav Kubera a hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček reprezentační dresy. Foto: Jan Tauber (www.fotbal.cz)

02
Nad Estonci zvítězili vysoko 5:0. Foto: Jan Tauber

 

03
Na ústeckém stadionu si kluci vybojovali postup do jarní vyřazovací části. Foto: Miloslav Bureš

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.10.2016 / 12.10.2016 | Zveřejnit od-do: 12.10.2016-11.11.2016

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém