Orientační nabídka


 

Pěkná práce. Radka Pěkná si vytancovala tři medaile

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Radka Pěkná
Na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže posbírala ze tří disciplín tři medaile. Talentovaná Radka Pěkná brala první místo v malých skupinách disco dance. V sólové kategorii byla druhá a sbírku zkompletovala třetím místem v duetu. Výhodou pro ní bylo i takřka domácí prostředí. Podpořit jí přijela rodina i kamarádi.
Tisková zpráva ze dne 15. února 2016
 

 
 

Jejím mateřským oddílem je chomutovský DC Beethoven. Ten patří v republice mezi absolutní špičku. Nebylo proto pochyb, že si mladá závodnice nějakou medaili z olympiády odnese. „Určitě jsem nečekala, že by to mohlo takhle vyjít. Konkurence byla hodně velká, měly jsme strach, ale zvládly jsme to,“ bilancuje své účinkování na vrcholné akci, kde byl její sport pouze jako doprovodným sportem.

Domácí prostředí bylo pro Radku a její kamarádky spíše výhodou, nervozitu nepociťovala. „Povzbudilo mě to a o to větší byla motivace v reprezentování Ústeckého kraje. Mým přáním bylo získat alespoň jednu z medailí, ale nečekala bych, že budu mít rovnou tři,“ uvádí dvanáctiletá žákyně.

 

Vzpomínek na olympijské klání bylo hodně. Užila si jí. Líbily se jí ceremoniály. Na slavnostním zahájení dostala příležitost, která se nemusí už nikdy opakovat – složila za všechny účastníky her spolu s dalším výborným sportovcem Ústeckého kraje Filipem Ščerbou slib fair play. „Trému jsem měla pořádnou. Mluvit před pěti tisíci lidmi bylo těžké, ale zároveň to byla dobrá zkušenost a byla jsem ráda, že mě vybrali. Když jsem sestoupila z pódia, oddechla jsem si, protože jsem se bála, že to nějak pokazím,“ vzpomíná na slavnostní řeč talentovaná tanečnice Radka Pěkná.


01
Radka Pěkná při slavnostním zahajovacím ceremoniálu.

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 15.2.2016 / 15.2.2016 | Zveřejnit od-do: 15.2.2016-14.3.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém