Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Školství, mládež a tělovýchova

 

Pěvecký sbor Gymnázia Teplice absolutním vítězem celostátní přehlídky pěveckých sborů Opava cantat

 
foto
V Opavě se uskutečnila celostátní přehlídka středoškolských pěveckých sborů Opava cantat. Jde o nejvýznamnější akci svého druhu v republice a záštitu nad ní převzal ministr kultury ČR Daniel Herman. Absolutním vítězem celé přehlídky byl odbornou porotou vyhlášen sbor Canzonetta Gymnázia Teplice, příspěvková organizace Ústeckého kraje, vedený sbormistryní Květuší Martínkovou. Sboru byla navíc udělena zvláštní cena za nejlepší provedení povinné skladby.
 

 
 


Úspěch zaznamenal také druhý sbor - Mazlíci složený z žáků teplického gymnázia. Ve II. kategorii získal zvláštní cenu za kultivovaný hlasový projev. Zásluhu na tom má sbormistryně Pavla Sedláková. Oba sbory navíc ještě cestou do daleké Opavy stihly na zastávce v Terezíně potěšit svou hudební produkcí obyvatele tamního domova pro seniory.


Zpěv Canzonetty si můžete poslechnout přímo na webu Opava cantat, ale ještě lepší bude, když jej uslyšíte naživo. Příležitost budete mít 29. listopadu v 15:45 na teplickém nám. Svobody při rozsvěcení vánočního stromu, 8. prosince v 17:30 při koncertu v aule Gymnázia Teplice nebo 13. prosince v 14:30 na Vánočních trzích na Zámeckém náměstí v Teplicích.


fotoZdroj:


 


  

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 26.11.2015 / 26.11.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém