Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Piškvorkáři z našeho kraje se již chystají do Brna

 
a
Šestnáct týmů dorazilo v úterý 22. listopadu do Ústí n. L. na krajské kolo soutěže v piškvorkách. Pevnou ruku a dobré rozhodování jim na škole v ul. Stavbařů popřál i krajský radní Petr Jakubec.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 23. 11. 2011

V Gymnáziu a SOŠ dr. Václava Šmejkala v ulici Stavbařů na ústecké Severní Terase, příspěvkové organizaci Ústeckého kraje,  se soutěžilo o postup do Brna, kam se dostanou nejlepší z 20 000 soutěžících studentů ze 450 českých středních škol. Pořadatelem soutěže v piškvorkách je občanské sdružení Student Cyber Games.

V Ústí se po počátečních peripetiích, které byly způsobeny pozdním příjezdem jednoho z týmů,  podařilo turnaj úspěšně zahájit zhruba s hodinovým zpožděním. Po úvodních proslovech Michala Šidáka, ředitele pořádající školy, a  krajského radního Petra Jakubce se týmy rozlosovaly do skupin a začalo se hrát.

S přibývajícím časem se hráči víc a víc seskupovali u tabulek a vymýšleli co možná nejlepší taktiku, aby se nakonec umístili na bedně, která zaručovala postup na finále. Do semifinále se dostaly týmy: Stavaři 1 a Včelí medvídci, kteří podlehli tlaku stavařů a museli o postup bojovat v zápase o třetí místo s týmem SJG. Po velmi vyrovnaném boji, který rozhodovala až náhlá smrt, se nakonec z postupu radovali hráči týmu SJG.

Remízy a náhlé smrti byly pro tento turnaj skoro typické, neboť se o postupujících ze semifinále a následném umístění  jak na finálovém stole, tak na stole o 3. místo, muselo rozhodovat až v prodloužené hře.

1.       místo – Stavaři 1 – Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola stavební Děčín – Nam Thanh Ngo, Jaroslav Kaňka, Lukáš Helis, Jan Palán, Adam Plzák;

2.       místo – Skrytá hrozba – Gymnázium a Střední odborná škola dr. Václava Šmejkala Ústí nad Labem,  – Daniel Kolář, Petr Voleš, Kristýna Tauchmanová, Jan Fischer, Vojtěch Procházka;

3.       místo – Včelí medvídci – Gymnázium Podbořany – Michal Bieleš, František Wolf, Matěj Průša, Patrik Hurt, David Alfoldi;

4.       místo – SJG – Gymnázium  Žatec – Magda Nosková, Lukáš Rubeš, Jakub Dvořák, Tomáš Kraka, Václav Klepáček.

(Piškvorky jsou strategická hra, ve které spolu soupeří dva hráči. Nejčastěji se hraje na čtverečkovaném papíře, na kterém se hráči střídají v kreslení křížku/kolečka. Vyhrává hráč, který jako první vytvoří nepřerušenou řadu pěti svých značek. Zdroj: Wikipedie)

1
Radní Petr Jakubec (vpravo) a ředitel školy Michal Šidák zahajují krajské kolo v piškvorkách.
Snímky Žaneta Proftová)

2

3

4

5

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 23.11.2011 / 23.11.2011 | Schváleno / Zrušeno: 23.11.2011 / 22.12.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém