Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Odpovědi médiím

 
ODPOVĚĎ pro Alexandra Vanžuru, Děčínský deník, 5.6.2019
 

 
 

Dotaz (v původním znění):

Na facebookové stránce DÚK jsem zaregistroval informaci, že k poslednímu červnu končí platnost karet vydaných společností BusLine. K věci mám pár otázek J

  1. Proč končí platnost těchto karet?

  2. Proč dostali vědět cestující pouhý měsíc před koncem platnosti, navíc jen na facebookovém profilu? V autobusech ani na zastávkách žádné informace o konci karet vyvěšené nejsou.

  3. Co bude s časovými kupóny, případně s penězi na kartách? Budou si je moci lidé převést na nové karty DSÚK?

  4. Budou muset cestující platit za vydání nových karet?

  5. Bude si možné vyměnit karty jinde než jen u jednoho okénka v Děčíně?
Odpověď:

Posílám informace. Ta situace je opravdu hodně složitá, řešení vyžaduje velkou spoustu kroků, proto jen zjednodušeně.

V oběhu je cca 14 tisíc karet vydaných společností Busline, resp. TD BUS. Karty jsou funkční. Problém je v tom, že peníze nahrané na kartu spravuje tato společnost, která přestala platit své závazky clearingovému centru, které pro Ústecký kraj rozúčtovává prostředky mezi jednotlivé dopravce v rámci integrovaného systému. Tím narůstá dluh u tohoto centra, to už jej dál nechce nést, pak by ovšem náklady za TD BUS museli nést ostatní dopravci, kterým se to pochopitelně nelíbí. Kraj se snažil domluvit co nejdelší dobu pro řešení, dopravci tlačili na okamžité ukončení platnosti karet TD BUS v systému. Kompromisem bylo dohodnuté datum 1. července.

Ve chvíli, kdy bylo toto datum známé, Ústecký kraj okamžitě informoval prostřednictvím webu a Facebooku cestující. Jedná se o nejrychlejší komunikační kanály s okamžitým dopadem. Zároveň se dokončuje leták do autobusů, na kterém by už mělo být více informací a pokynů k dalšímu postupu, tak jak se je postupně daří domlouvat. Důležité je, že všechny informační kanceláře mají informace, tudíž by případným cestujícím nákup dalšího kupónu či nahrání peněz do peněženky rozmluvili.

Časové kupóny s platností přesahující 1. červenec budou převedené na papírový kupón s vyznačenou dobou platnosti, cestující tak o nic nepřijdou. Co se týká nahraných peněz, ty spravuje společnost TD BUS, která neplatí a nekomunikuje. Dá se tedy říci, že si prostředky cestujících ponechala…

O tom, zda cestujícím uhradí případný nákup nových karet (nebo nahradí „ztracené“ peníze z peněženek) může rozhodnout pouze zastupitelstvo, jedná se o částku cca 2 miliony (které by kraj přičetl k dalším milionovým pohledávkám společnosti TD BUS). Rozhodnuto tedy bude 24. června.

Karty vydávají a vyměňují informační kanceláře všech autobusových dopravců v systému Dopravy Ústeckého kraje.

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Fraňková

Kancelář hejtmana

tisková mluvčí pro oblast dopravy

Krajský úřad Ústeckého kraje

Velká Hradební 3118/48

400 02 Ústí nad Labem

tel.:     +420 475 657 788

e-mail: frankova.m@kr-ustecky.cz

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Flochová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2019 / 14.6.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém