Orientační nabídka

Plavání a kopaná handicapovaných sportovců

a
V těchto dnech, v nádherném jaru, se uskutečnilo několik soutěží a přeborů sportovců, kteří jsou tělesně nebo duševně handicapovaní, ale i oni o medaile a diplomy soutěží s potřebným nasazením a nadšením. A navíc jsou šťastni v kolektivu přátel.

Tisková zpráva ze dne 25. dubna 2013

24 . mistrovství ČR v plavání handicapovaných

Ve dnech 19. až 20.dubna se v Liberci uskutečnilo již 24. mistrovství ČR v plavání intelektově znevýhodněných sportovců. Mezi tradiční účastníky těchto přeborů patří Ústecký kraj, letos přijel sportovní klub Ohře Louny při speciální ZŠ Louny a SK Parta Litoměřicko, který sdružuje sportovce ze všech speciálních škol okresu Litoměřice.

Tentokrát na základě výsledků regionálního přeboru, jehož byl letos poprvé pořadatelem Krajský úřad Ústeckého kraje - Odbor školství, mládeže a tělovýchovy (KÚÚK - OŠMT), postoupila dvacítka závodníků.  A ta si nevedla vůbec špatně, právě naopak. Závodníci SK Parta vybojovali celkem 6 zlatých, 6 stříbrných a 3 bronzové medaile v individuálních závodech, k tomu 3 medaile ve štafetách. SK Ohře Louny získal 5 prvních, 4 druhá a 3 třetí místa.  Nejúspěšnějším závodníkem z Ústeckého kraje se stal Jan Holub (Litoměřice) - 2 zlaté a 2 stříbrné medaile, Veronika Hollerová (Louny) – 2-0-1 a Karolína Krumbholzová (Roudnice nad Labem) – 1-1-2.

Regionální přebor zdravotně znevýhodněných sportovců  v malé kopané:

Regionální přebor Ústeckého kraje, který ve spolupráci s KÚÚK - OŠMTK pořádal v Podsedicích sportovní klub PARTA Litoměřicko při DDSŠ Dlažkovice, se zúčastnilo deset mužstev ze speciálních škol z celého kraje  – z Roudnice nad Labem, Litoměřic, Duchcova, Lovosic, Loun, Teplic, Libochovic, Ústí nad Labem, Neštěmic a Dlažkovic. Nejprve se hrály zápasy každý s každým ve dvou skupinách, první dva týmy postoupily do semifinále.  Finále probíhalo opět jako vloni v režii nejlepších mužstev, tentokrát  z  Loun a Ústí, které tento zápas vyhrálo a stalo se tak vítězem přeboru Ústeckého kraje. Obě finálová mužstva  se projevila jako vyspělá po taktické a fyzické stránce, sportovci z krajského města však měli více střeleckého štěstí a těsně zvítězili 1:0.

Poháry, míče a  další ceny byly zakoupeny z darů sponzorů a prostředků SK Parta Litoměřicko. Tento klub také hradil svozový autobus, který dopravil většinu účastníků. Poděkování za zdařilou akci patří pořadatelům z Dětského domova a speciálních škol Dlažkovice.