Orientační nabídka


 

Po seriálech Rapl a Most! se v Ústeckém kraji natáčí minisérie Sever

Sever
Šestidílná minisérie pod režisérskou taktovkou zkušeného Roberta Sedláčka bude mít televizní premiéru sice až na podzim letošního roku, ale již nyní se po celém území Ústeckého kraje natáčejí její díly. První klapka padla již v prosinci 2018 a dotočeno by mělo být do května 2019. Natáčelo se a natáčet se bude především v Bílině a také v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích či Litoměřicích.
Tisková práva ze dne 7. března 2019
 

 
 

Do hlavní role obsadil režisér zkušeného Jiřího Mádla, který hraje kriminalistu. „Ten se snaží vyřešit reálné kauzy, které se tu před lety staly. Jednou z nich je kauza solární elektrárny z roku 2010, která je vlastně hlavní dějovou linkou,“ uvedl producent Petr Bílek.

Jiří Mádl si roli tichého kriminalisty, který bojuje za spravedlnost, užívá. „Hraju Petra Svobodu, který pracuje původně na úřadě. Už tam se mu ale nelíbí některé praktiky a chtěl by je napravovat. Trpí až chorobnou touhou po spravedlnosti a s příchodem k policii mu tato vlastnost přinese ještě víc problémů, než měl na úřadě,“ odtajnil Mádl během novinářského dne svou postavu.

Děj je zasazen do Bíliny, kde hlavní hrdinové minisérie žijí i pracují. „Bílina není jen pouhým městem, Bílina je životní styl. Je to neuvěřitelné místo. Fascinuje mě okolí a nedaleký kopec Bořeň,“ rozpovídal se Mádl o natáčení.

Po seriálu Rapl 2 a Most! se tak Ústecký kraj opět stal oblíbenou lokalitou pro natáčení produkce České televize. Velkou zásluhu na tom má Filmová kancelář Ústeckého kraje. „Kromě Severu se v regionu vystřídala německá produkce s filmem The Wall. Perličkou bylo, že se štáb Severu s německou produkcí střídal na jedné lokaci během několika hodin,“ prozradila Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.      

V kraji se točí také film Atlantic Crossing, seriál BBC World on Fire, točili zde studenti FAMU. V nejbližších dnech se bude natáčet dokumentární film o Antonínu Kratochvílovi a na jaře pak celovečerní film Ondřeje Trojana Bourák.

Je možné, že se v Ústí bude točit i další film režiséra Dana Svátka, jehož úspěšný snímek Úsměvy smutných mužů mohli diváci vidět v ústecké předpremiéře. Je rozjednáno několik filmových projektů režisérů Šmídmajera, Jiráského a dalších. „Máme velkou radost, že se k nám filmaři vrací i na základě skvělých zkušeností z našeho regionu. Naprosto skvělý servis poskytla a poskytují města Most (Most!), Ústí nad Labem (Rapl 2), Bílina (Sever), Kytlice (Úsměvy smutných mužů), náš integrovaný záchranný systém, další města obce a organizace (Psychiatrická léčebna Petrohrad) a řada další. Filmování do regionu přineslo přes desítku milionu korun na různých službách, nebo nájmech za lokace,“ konstatoval Zdeněk Matouš, náměstek pro regionální rozvoj.

01
Režisér Robert Sedláček uděluje pokyny herci Jiřímu Ployharovi (v modrém), který se chystá přepadnout poštu.

02
Mezi komparzem se objevily i známé tváře - například Petr Bažo, kterého diváci znají ze seriálu Most!, kde ztvárnil Joža.

03
Herec Jiří Ployhar právě přepadl poštu.

04
Scéna se odehrála na fungující poště v ústecké části Neštěmice.

 

 

 

05
Štěpán Benoni hraje kolegu Jiřího Mádla.

 

06
"Malí, velcí" herci - Štěpán Benoni a Jiří Mádl.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.3.2019 / 7.3.2019 | Zveřejnit od: 7.3.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém