Orientační nabídka


 

Pocta práci zemědělců u pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích

po
V sobotu 12. května se na prostranství národní kulturní památky Královské pole s pomníkem Přemysla Oráče ve Stadicích uskutečnilo již 14. setkání zemědělců a mladé zemědělské a lesnické generace. Celodenní akci s bohatým kulturním programem a staročeským jarmarkem navštívilo více než tisíc zájemců, zejména rodiče s dětmi. Věnce a kytice k pomníku položil hejtman Oldřich Bubeníček a další členové vedení kraje, agrární komory a obce Řehlovice.
 

 
 

Tato tradiční akce není jen připomenutím pověsti o povolání Přemysla kněžnou Libuší na královský stolec ze severu Čech do Prahy a o počátku české státnosti a založení rodu Přemyslovců, ale i příležitostí vzdát poctu zemědělcům a všem, kteří se starají o půdu, lesy, o pěstování plodin, o chov užitkových zvířat, o potravinářství a gastronomii.

„Jsem rád, že dnešní akci využily jako příležitost prezentovat své výsledky krajské střední školy, které připravují budoucí zemědělce, potravináře a lesníky. Přeji těmto našim školám, aby se jim dařilo získávat žáky, kteří budou pokračovateli poselství a tradice Přemysla Oráče, zosobňující české zemědělství, a najdou své uplatnění právě v našem kraji“ řekl při začátku akce hejtman Oldřich Bubeníček.

O zahájení se postaral slavnostní průvod z Řehlovic k památníku. Po položení věnců a kytic k pomníku byla zasazena na Královském poli památná lípa, která bude letošní ročník přemyslovských oslav připomínat dalším generacím. Na dvaadvacet dobových stánků tvořilo staročeský jarmark, kde byly k ochutnání regionální produkty, mohli jste si koupit řemeslné výrobky i sazenice. Ve Stadicích nechyběly ukázky dobové i současné zemědělské techniky, orby i ukázky sokolnictví. Na pódiu se vystřídala během dne řada účinkujících s hudebními i tanečními vystoupeními. Publikum zaujalo zejména profesionální vystoupení teplických konzervatoristů.

Celou akci pořadatelsky a finančně podpořil Ústecký kraj, Krajská agrární komora ÚK a obec Řehlovice. Ústecký kraj též zajistil významné posílení železniční dopravy do Stadic.

po
Slavnost ve Stadicích zahájil hejtman Oldřich Bubeníček

po
Zprava krajská radní Jitka Sachetová, náměstek hejtmana Stanislav Rybák a předsedkyně OAK Most Ludmila Holadová

po

po
Zprava: Jaroslav Pikal, zástupce ředitele KÚÚK v roli vedoucího organizačního týmu, Jaroslav Brožka, předseda KAK ÚK, Monika Zeman, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství KÚÚK, Dagmar Waicová, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy KÚÚK a hejtman ÚK Oldřich Bubeníček u pomníku Přemysla Oráče

po

po

po
Věnec k pomníku Přemysla Oráče položil spolu s radní Jitkou Sachetovou i náměstek hejtmana Petr Šmíd

 

po

po

po
Uprostřed starosta Řehlovic Josef Macháček

 

po

po

po

 

po

 

po

 

po

po

po
Informační stánek Dopravy Ústeckého kraje

 

po

 

po
Zasazení památné lípy se ujali hejtman Oldřich Bubeníček a starosta Josef Macháček

po

po

po

 

po

po

 

po

 

po
Orbu si vyzkoušel i hejtman Oldřich Bubeníček

 

po

 

po

 

po

po

 

po

po
Tepličtí konzervatoristé

 

po

po

 

po

po

po

 

po


 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 13.5.2018 / 13.5.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém