Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Poděkování za objasnění perucké loupeže vzácných děl

 
a
Třináct mužů a žen, členů Policie ČR, a to z krajských ředitelství policie Ústeckého kraje, Libereckého kraje a Královéhradeckého kraje, převzalo v úvodu dnešního jednání Zastupitelstva ÚK čestná uznání a věcné dary za podíl na objasnění loupeže vzácných obrazů v Peruci.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 21. prosince 2011

Dík všem vyslovila jednak hejtmanka Jana Vaňhová, a jednak její zástupce Pavel Kouda. Paní hejtmanka mimo jiné řekla: „V  polovině listopadu byly z pamětní síně na zámku v Peruci na Lounsku odcizeny vzácné obrazy slavného českého malíře, grafika a sochaře Emila Filly. Obrazy se v Peruci vystavovaly dle poslední vůle samotného výtvarníka, který mezi lety 1946-1953 na zámku pobýval s manželkou Hanou a tvořil. Způsobená škoda činila řádově desítky milionů korun. Zmizely mistrovy olejomalby ze 40. let - Zátiší s klarinetem a košíkem ovoce, Žena s kartami, Slepec a Zátiší s mísami ovoce. Mám tu čest, společně s vámi,  ocenit práci  policistů, kteří se podstatnou měrou zasloužili o to, že obrazy byly zajištěny a viníci dopadeni.“

Poděkování, čestného uznání i darů se dostalo těmto policistům a policistkám: z KŘP Ústeckého kraje plk. Jiřímu Ferimu, plk. JUDr. Heleně Pšeničkové, kpt. Ing. Bc. Miroslavě Limberkové, kpt. Bc. Jiřímu Královi, kpt. Bc. Přemyslu Zahálkovi, por. Bc. Kamilu Javůrkovi, nprap. Václavu Štofčovi a  nprap. Dagmar Jiříčkové; z KŘP Libereckého kraje kpt. Bc. Davidu Havlovi, nprap. Petru Mazačovi a nprap. Milanu Nýdrlemu a z KŘP Královéhradeckého kraje kpt. JUDr. Ing. Petru Vlčkovi a por. Bc. Bohumilu Jirsovi.

Připravil Mgr. Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Jiří Feri přebírá čestné uznání od Jany Vaňhové.

2
Miroslavě Pšeničkové blahopřeje Pavel Kouda

3
Čestné uznání pro Petra Mazače
 

4
Potlesk také pro Petra Vlčka

6
Třináct oceněných policistů ze tří krajských ředitelství Policie ČR

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 21.12.2011 / 21.12.2011 | Schváleno / Zrušeno: 21.12.2011 / 20.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém