Orientační nabídka


 

Podklady ke scénáři Zeptejte se II

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Odpověď pro TV LYRA
 

 
 

Dobrý den, vítám Vás u sledování pořadu Zeptejte se, ve kterém Vám bude již tradičně na vaše otázky odpovídat Ing. Jiří Šulc, hejtman ústeckého kraje, kterého  vítám ve studiu.

 

Své dotazy určené hejtmanovi ústeckého kraje můžete telefonovat od této chvíle k nám do studia na č. 412 532 105, nebo na tel.  736 779 327. Našeho hosta se můžete ptát na co chcete , ale také nám můžete zatelefonovat váš názor nebo upřesňující dotaz k  tématům o kterých spolu budeme dnes hovořit .

 

 1. května jsem vstoupili do Evropské unie.   Jaký máte pocit, jako čerstvý Evropan ?
 2. Vy jste vstup do EU oslavil netradiční  cyklo vyjížďkou – proč jste zvolil tuto formu  na co jste při tomhle výletu přišel ?
 3. EU, to ale nejsou jen oslavy 1. května, mnoho lidí stále neví co se bude či nebude dít. Změnilo se DPH, pasy nám zůstaly, pohraniční kontroly také a   ozývají se hlasy, že nebudeme pro letošní rok jako Česká republika, schopni vyčerpat finanční prostředky, které EU ve svých fondech nabízí.  Jak je na tom Krajský úřad ústeckého kraje a čerpáním dotací z fondů EU ? v únoru jste mi říkal, že ministerstvo pro místní rozvoj nedodalo  postupy  a formuláře, které by umožnili čerpání těchto financí. Změnilo se něco?

  ( EU – programy, financování)

 

 1. Šluknovský výběžek ovšem  nemá problém pouze s odkanalizováním. Kdokoliv, kdo jel do těchto  končin Ústeckého kraje, musel zaregistrovat  bídný stav tamních komunikací. 
 2. Mimochodem – jak se Vám jezdí na kole po silnicích 3. třídy  - nebo jste ortodoxní  cykloturista mimosilniční ? Byl jste  jezdit i v zahraničí ? jaký je váš názor na cyklostezky?
 3. Ale ten problém není jenom tam. Kdo je zodpovědný za stav silnic po zimním období?
 4. Existuje nějaký harmonogram oprav?
 5. Kolik peněz se ročně do opravy silnic investuje? Kdo kontroluje kvalitu  odvedené práce a jakým způsobem si KÚ hlídá rychlost dodávaných prací?

 

 

 1. V letošním roce také Ústecký kraj rozdělí v dotacích rekordně nejvyšší částku  více než  čtvrt miliardy korun. Komu jsou tyto peníze určeny? Kdo rozhoduje o jejich  rozdělování?
 2. Jaký je hlavní směr dotační politiky krajského úřadu?
 3. Kolik peněz už bylo  rozděleno a kdo je dostal?
 4.  Kde najde potencionální žadatel informace o jaké  dotace může žádat?

 

 

 1.  Ale pojďme od peněz z dotací k penězům vypláceným na podporách v nezaměstnanosti.  V Ústeckém kraji je  více než 40% obyvatel dlouhodobě  nezaměstnaných, tedy jsou bez práce více než rok a převážná většina z nich jsou mladí do 30 let.  Myslíte si, že o ně není zájem na trhu práce, nebo že nechtějí pracovat?
 2.  Jaký je váš názor na  politiku zaměstnanosti tak, jak jí prosazuje vláda, tedy zvýšit dotace na zřízení nových pracovních míst a zároveň snižovat podporu podnikatelskému prostředí – drobným živnostníkům, kteří tato místa vytváří ?
 3. Máte nějaký recept na to jak to udělat, aby byli všichni spokojeni ( tedy zaměstnanci,  jejich zaměstnavatelé i stát ?
 4. Jakými profesemi jste prošel vy, za váš dosavadní život – byla nějaká obzvlášť podařená ?

 

 + otázky diváků.

 

 

 

-          KONEC-

 

 

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 4.6.2004 / 4.6.2004 | Zveřejnit do: 4.7.2004
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém