Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Podnikatelské fórum Ústeckého kraje o nové průmyslové revoluci

 
001
Ústecký kraj má za sebou již čtvrté podnikatelské fórum. Na půdě krajské metropole, města Ústí nad Labem, jej zahájil hejtman Oldřich Bubeníček, který v úvodu ocenil dobrou tradici této akce a reprezentativní složení přednášejících. I letos je hlavním pořadatelem právě kraj spolu s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 5. června 2018
 

 
 

„Je nutné se zamyslet nad příležitostmi a hrozbami blížící se průmyslové revoluce v kontextu Ústeckého kraje. Stále modernější digitalizace se projevuje ve všech směrech. Proto jsou pro návštěvníky přichystány tematické bloky, aby si každý mohl vybrat právě to své zaměření. Chceme region co nejlépe připravit a posílit tak jeho konkurenceschopnost. O to se snažíme například i dotacemi pro začínající podnikatele, inovačními vouchery a podporou technického vzdělávání,“ informoval hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

 

Tradičně zajímavá témata byla doplněna i doprovodným programem. Během obou dnů si návštěvníci mohli vyzkoušet virtuální realitu nebo shlédnout 3D tiskárnu v provozu. 

 

Bouřlivá diskuze se vedla kolem tématu práce.  „Ústecký kraj dlouhodobě trápí nejvyšší nezaměstnanost v České republice a my musíme být v regionu na tuto výzvu připraveni. Digitalizace usnadňuje život a práci každého z nás, nicméně je potřeba se dívat dopředu, vznikají nové profese, které mají jiné, nové nároky na zaměstnance a jejich přípravu vzdělávání. To se musí promítnout i do vzdělávacího systému, tak aby žáci už na školách pracovali s technologiemi, které jsou pro jejich budoucí povolání zcela běžné,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Klika, který odpovídá za sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality. 

 

Jako příklad toho, že takzvaný průmysl 4.0, tedy průmysl nové doby, je všude kolem nás, byla představena myšlenka globálního podnikáníÚsteckého kraje a jejich šíření pomoci IT. Technologie virtuální reality umožňují výlety nejen za zábavou, ale i za poznáním. Kromě uplatnění v počítačových hrách dochází k dalšímu využití v dalších oborech, například lékařství. Díky virtualitě dochází k modelování lidského těla a jeho orgánů, které uživatelé mohou zkoumat ze všech stran a pohledů nebo pomáhá při fóbiích a rehabilitacích pacientů. To potvrdili jak zástupci vysokých škol, tak hosté, kteří si tuto technologii vyzkoušeli. 


Jako příklad dobré praxe z Ústeckého kraje posloužil realitní portál Videobydlení, nabízející různé nemovitosti od bytů, domů, kanceláří až po historické objekty nejen pomocí fotografií, ale především formou videa. Díky tomu dostane zájemce komplexní představu o dané nemovitosti. Lidé z Videobydleni.cz si uvědomují, že čas je vzácné aktivum a ten díky tomu klientům šetří. ​


Program, jednotlivé prezentace i informace z předchozích ročníků zdehttp://www.forumusteckykraj.cz/podnikatelske/.


 02

 03

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2018 / 5.6.2018 | Zveřejnit od: 5.6.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém