Orientační nabídka


 

Podpora vzdělávání v rámci realizace globálních grantů OP VK Ústeckého kraje

Ústecký kraj jako zprostředkující subjekt Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pořádal 1. 10. 2009 konferenci na téma Podpora vzdělávání v rámci realizace globálních grantů OP VK Ústeckého kraje.
 

 
 

Tisková zpráva z 2. října 2009

Ústecký kraj jako zprostředkující subjekt Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pořádal 1. 10. 2009 konferenci na téma Podpora vzdělávání v rámci realizace globálních grantů OP VK Ústeckého kraje. Konference se uskutečnila v prostorách Soukromé SŠ pro marketing a podnikání v Mostě za účasti náměstka a zástupce hejtmanky Ústeckého kraje Pavla Koudy, členy Rady Ústeckého kraje pro školství Petra Jakubce, vedoucího odboru školství, mládeže a tělovýchovy Štěpána Harašty a náměstkyně primátora města Most Hany Jeníčkové. V úvodu konference byla slavnostně otevřena aula, která byla rekonstruována za finanční podpory města Mostu a  projektu CZ.1.07/1.1.13/11.0003 Business games podpořeného v 1. výzvě globálního grantu Ústeckého kraje  pro oblast podpory 1.1 Zkvalitnění počátečního vzdělávání. V úvodním slově náměstek a zástupce hejtmanky konstatoval, že Ústecký kraj rozdělil do podpory počátečního vzdělávání již více než 500 mil Kč, v úspěšnosti patří k prvním v České republice a další prostředky z Operačního programu budou postupně rozdělovány prostřednictvím výzev v průběhu let 2010 – 2013, kdy je plánováno rozdělení více jak 600 mil Kč do počátečního i dalšího vzdělávání v Ústeckém kraji.

V průběhu konference bylo představeno 10 realizovaných projektů. Mezi zúčastněnými proběhla bohatá diskuse zejména k projektu Komunitní škola realizovaného Centrem komunitní práce Ústí nad Labem, k projektu E-learningové vzdělávání dlouhodobě nemocných žáků realizovaného společností ZOMA s.r.o Ústí nad Labem v partnerství s Krajskou zdravotní a.s, „Propagace řemeslných oborů v Ústeckém kraji“ realizovaného Středním odbornou školou a středním odborným učilištěm Roudnice nad Labem. V rámci tohoto projektu byly vytvořeny mnemotechnické pomůcky, které byly na konferenci vystaveny a účastníci si mohli pomůcky, které budou zapůjčovány do základních škol, sami vyzkoušet.

 

Připravil: Odbor strategie, přípravy a realizace projektů

1
Účastníci konference

2
Úvodní slova náměstka hejtmanky Ústeckého kraje Pavla Koudy

3
Zahájení konference

4
Otevření auly

2
Prezentace studentů

5
Představení mnemotechnických pomůcek

 

 

 
Zodpovídá: Soňa Poupětová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2009 / 2.10.2009
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém