Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Podvečernímu zasedání zastupitelstva předcházely podpisy dohod o spolupráci

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
 
Před podpisem
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje dnes kolem oběda podepsali představitelé krajské organizace sociální demokracie (ČSSD) dohody o spolupráci s občanskými demokraty (ODS) a nezařazeným zastupitelem Mirko Bernasem. Z poledne na 16. hodinu byl přesunut podpis deklarace s komunisty (KSČM).
 

 
 

Tisková zpráva z 26. listopadu 2008

Dnes, ve středu 26. listopadu 2008, bude v 17.00 hodin zahájeno v konferenčním sálu Krajského úřadu Ústeckého kraje ustavující zasedání nového krajského zastupitelstva, které vzešlo z říjnových krajských voleb. Ještě před podvečerním jednáním podepsali dopoledne představitelé krajské organizace ČSSD s ODS dohodu o složení rady kraje a povolební spolupráci. Za sociální demokraty se pod dohodu podepsali předseda krajského výboru ČSSD Petr Benda a předseda klubu zastupitelů ČSSD Pavel Kouda, za občanské demokraty předseda regionální rady ODS Jiří Šulc a jeho místopředseda Radek Vonka. ČSSD bude spolupracovat dle této dohody s ODS v Radě Ústeckého kraje, jež bude složena ze sedmi členů ČSSD, tří z ODS a jejím členem bude rovněž Mirko Bernas, nezařazený zastupitel, původně člen hnutí Severočeši.cz. I s ním zástupci ČSSD podepsali po poledni dohodu. Předpokládá se, že ještě později odpoledne podepíše ČSSD dohodu či deklaraci o případném začlenění KSČM do širšího vedení kraje, například ve výborech zastupitelstva a v komisích rady.

 

Jak řekl krajský předseda ČSSD Petr Benda i odstupující hejtman Jiří Šulc, dohoda umožní oběma stranám, tedy ČSSD a ODS, naplňovat své volební programy. V nastávajícím čtyřletém volebním období se mj. soustředí na rozvoj zdravotnictví včetně uvažovaného rušení poplatků, možný převod Krajské zdravotní z akciové společnosti na neziskovou, v dohodě je dále např. pokračovat v trendu snižování nezaměstnanosti, společná snaha zamezit zneužívání sociálních dávek či další rozvoj dopravní infrastruktury a  podpora programů a projektů financovaných z evropských zdrojů. Dohoda, jež ovšem není koaliční smlouvou, se dotýká rovněž problematiky limitů těžby hnědého uhlí, zachování stávajícího stavu ve správě třeba domovů důchodců a d. Ústeckým krajem apod.

 

Zpravodajství z dnešního jednání nového Zastupitelstva Ústeckého kraje můžete sledovat v on-line zpravodajství na webových stránkách www.kr-ustecky.cz.

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz

www.kr-ustecky.cz

Zprava P. Kouda, P. Benda, J. Šulc a R. Vonka
Zprava: Pavel Kouda a Petr Benda za ČSSD a Jiří Šulc a Radek Vonka za ODS před podpisem dohody

 

Dohoda je podepsána...
Dohoda je podepsána...

Krajský předseda ČSSD Petr Benda odpovídá na dotazy zástupců médií
Krajský předseda ČSSD Petr Benda odpovídá novinářům...

 

Zprava: Mirko Bernas, Pavel Kouda a Jiří Šulc
Zprava jsou na snímku Mirko Bernas, Pavel Kouda a Jiří Šulc

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 26.11.2008 / 26.11.2008 | Zveřejnit od-do: 26.11.2008-25.12.2008

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém