Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Policie získala od Ústeckého kraje speciální panenky, usnadní komunikaci s dětskými oběťmi

 
01
Náměstek hejtmana Martin Klika a radní pro sociální oblast Miroslav Andrt předali plk. Martinu Charvátovi, vedoucímu odboru obecné kriminality Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje, speciální loutky, které poslouží jako demonstrační pomůcky při výsleších zvlášť zranitelných osob, tedy především dětí, jež se staly obětí či svědkem trestného činu. Pořízení těchto panenek bylo realizováno v rámci krajského projektu „Práce odborníků s dětskými oběťmi“. Projekt obdržel cenu Ministerstva vnitra.
Tisková zpráva z 18. října 2019
 

 
 

„Projekt zahrnuje pořízení demonstračních pomůcek, panenek, které využívá výhradně policie k výslechům zvlášť zranitelných osob, zejména dětí. Dále se bude konat 10 vzdělávacích aktivit, například konference pro odborníky, kteří pracují s dětmi - obětmi či svědky trestné činnosti, akreditovaný seminář pro sociální pracovníky a několik seminářů v nemocnicích v Ústeckém kraji pro střední zdravotní personál, který může s těmito dětmi také přijít do kontaktu,“ popsal aktivity projektu 1. náměstek Klika.

 

Projekt Ústeckého kraje se umístil na 3. místě v rámci soutěže  „Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni pro rok 2019“. Jedná se o cenu Ministerstva vnitra ČR a Republikového výboru pro prevenci kriminality. Tématem pro rok 2019 byla „Prevence kriminality páchaná dětmi a na dětech“.


1
Plk. Martin Charvát přebírá panenky od 1. náměstka Martina Kliky

2
Radní pro sociální oblast Miroslav Andrt, plk. Martin Charvát a 1. náměstek Martin Klika s panenkami pořízenými v rámci krajského projektu

3

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 18.10.2019 / 18.10.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém