Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Poprvé jednala pracovní skupina hejtmana Ústeckého kraje k vysokorychlostní trati

 
logo ÚK
Ve středu 14. dubna poprvé jednala širší pracovní skupina k vysokorychlostní trati na území Ústeckého kraje, kterou nechal zřídit a svolat hejtman Jan Schiller. V ní jsou zastoupeni zástupci Ministerstva dopravy, Správy železnic, obcí, krajského úřadu a politického vedení. Základním cílem jednání této pracovní skupiny bude snaha nalézt kompromisní shodu na finální trase vysokorychlostní trati na území Ústeckého kraje.
Tisková zpráva ze dne 15. dubna 2021
 

 
 

V úvodu jednání se vzájemně seznámili přítomní členové pracovní skupiny. Většina z nich byla připojena prostřednictvím videokonference. První seznamovací setkání mělo za účel nastavit komunikaci a procesní záležitosti v rámci pracovní skupiny a domluvit se na prvních krocích ve snaze najít kompromisní řešení vedení finální trasy vysokorychlostní železnice na území Ústeckého kraje.

„Tato pracovní skupina má za cíl zastřešit všechny dílčí informace a probíhající jednání o trase vysokorychlostní železnice tak, aby se zde na jednotné platformě diskutovaly konkrétní problémy a nacházela se společná kompromisní řešení na základě předložených odborných stanovisek a dat,“ uvedl hejtman Jan Schiller.

Členové pracovní skupiny mají týden na přípravu konkrétních dotazů, které zkompletuje krajský úřad a předá ke zpracování odpovědí Správě železnic. Termín dalšího jednání této pracovní skupiny bude stanoven až po zpracování těchto dotazů.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 15.4.2021 / 15.4.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém