Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Senioři a handicapovaní

 

Poradní orgán Ústeckého kraje jednal o dotačních programech pro seniory

 
Senioři
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se sešel Poradní orgán hejtmana Ústeckého kraje. Na svém tradičním setkání projednával mimo jiné otázku tvorby dotačního programu pro seniory, který by sloužil zejména pro volnočasové aktivity seniorů v našem regionu.
Tisková zpráva ze dne 21. února 2018
 

 
 

Setkání vedl Pavel Csonka, předseda Poradního orgánu hejtmana Ústeckého kraje a předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální věci ZÚK. Dále byla přítomna Květoslava Čelišová, členka městské rady seniorů v Ústí nad Labem a členka Výboru pro sociální věci ZÚK, Petra Fünfkirchlerová z odboru sociálních věcí či předseda Krajské rady seniorů Ústeckého kraje Alois Malý.

 

Na programu se projednával kromě zmíněných dotačních programů na kulturu, sport a volný čas v souvislosti s čerpáním pro seniory také plnění krajského plánu vyrovnání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením či sjednocení a zpřehlednění přerozdělování dotací kraje.

 

Poradní orgán HÚK vznikl v lednu roku 2013 a schází se zhruba každé čtvrtletí. Od doby jeho vzniku se ukázalo jeho působení velmi účelné a užitečné v duchu myšlenky zvýšení míry koordinace aktivit určených cílovým skupinám seniorů a osob se zdravotním postižením. Ústecký kraj například pravidelně podporuje seniory; každoročně se koná soutěž Senior Art či seniorské sportovní hry v Litvínově. Kraj pomáhá též při vydávání čtvrtletníku Seniorské listy.

POHÚK
Setkání vedl Pavel Csonka (vlevo) a přítomen byl také například Alois Malý, předseda Krajské rady seniorů Ústeckého kraje (uprostřed).

POHÚK 01

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 21.2.2018 / 21.2.2018 | Zveřejnit od: 21.2.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém