Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Posílení strategického řízení pro budoucí rozvoj Ústeckého kraje

 
20 let
Na krajském úřadě v Ústí nad Labem se realizuje zajímavý projekt zaměřený na zlepšení fungování a vyšší efektivitu úřadu. Součástí je sjednocení přístupu k rozvoji jednotlivých oblastí, jak je definuje základní strategický dokument Program rozvoje Ústeckého kraje, a přenos dobré praxe ze sousedního Saska.
Tisková zpráva z 10. srpna 2020
 

 
 

„Na Ústecký kraj je stále nahlíženo jako na oblast těžby a těžkého průmyslu. Skutečnou výzvou pro nás ale je připravit se na strukturální proměnu ekonomiky, definitivní útlum těžby a s tím spojenou změnu charakteru kraje a jeho ekonomiky. V sociální oblasti je třeba problematická místa citlivě řešit a zaměřit se na kvalitu vzdělávání. Kraj musí nabídnout zajímavý pracovní potenciál především vysokoškolsky vzdělaným lidem,“ říká k výchozím bodům projektu náměstek pro regionální rozvoj Zdeněk Matouš.

Koncepci budoucího rozvoje jednotlivých oblastí řeší strategický dokument Program rozvoje Ústeckého kraje, který zahrnuje vize, ale také návrhy konkrétních opatření v oblastech působnosti Ústeckého kraje. Na něj naváže v rámci projektu nově aktualizovaný a zpracovaný program, který umožní rozpracování jednotlivých oblastí rozvoje dle odborů krajského úřadu. Metodický soulad zajišťuje odbor regionálního rozvoje. Právě intenzivní zapojení konkrétních pracovníků úřadu usnadní finální využití dokumentu. Práce začaly z důvodu epidemie prostřednictvím videokonferencí, v současné době se projektové týmy k jednotlivým oblastem pravidelně scházejí.

Projekt probíhá od února 2020 do konce ledna 2022 a je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Zaměstnanost.

1

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 10.8.2020 / 10.8.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém