Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Poslední letošní setkání Poradního orgánu hejtmana pro seniory a zdravotně postižené

 
01
Naposledy v roce 2018 se na půdě krajského úřadu sešel Poradní orgán hejtmana pro seniory a zdravotně postižené pod vedením předsedy Pavla Csonky. Po rekapitulaci úspěšných akcí roku právě končícího došlo také na plány do roku příštího, kdy už by měly začít přípravné práce na Plánu pro vyrovnání příležitostí osob se zdravotním postižením na roky 2021 – 2025.
Tisková zpráva z 12. prosince 2018
 

 
 

Zástupci organizací zapojených do poradního orgánu po společné dohodě navrhli nominaci hejtmana Oldřicha Bubeníčka na cenu MOSTY 2018 za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch osob se zdravotním postižením. Nominace hejtmana je za systematickou podporu osob zdravotně postižených a seniorů formou Poradního orgánu hejtmana Ústeckého kraje pro seniory a zdravotně postižené osoby.

Vedoucí odboru sociálních věcí Petra Lafková informovala o probíhajícím řízení na dotační program Podpora sociálních služeb ÚK 2019. V systému je evidováno 180 žádostí na 528 služeb v celkovém objemu finančních prostředků ve výši přes dvě miliardy korun.  Po posouzení všech žádostí bude o přidělení dotací rozhodovat zastupitelstvo kraje na konci ledna 2019 a v únoru by mohlo dojít k vlastní výplatě peněz.

Novinkou letošního roku je také spuštění mobilní aplikace Senior Pas. Nyní již uživatelé nemusí dlouho hledat, kde využít výhody Senior Pasu. Pokud si do svého chytrého telefonu stáhnou mobilní aplikaci, budou na možnost využití slevy upozorněni, kamkoli se vydají.

Předseda Krajského výboru Národní rady pro osoby se zdravotním postižením Jaroslav Slavík zhodnotil úspěšný průběh semináře o dopravě, který se konal v prosinci na krajském úřadě. V příštím roce by se rádi zaměřili, opět formou semináře, na zpřístupnění historických památek zdravotně znevýhodněným, na investiční úpravy, se kterými by se mělo počítat už v rámci rekonstrukcí.

Všichni zúčastnění se shodli na potřebě zahájit práce na Plánu pro vyrovnání příležitostí osob se zdravotním postižením již v příštím roce, aby mohl být zastupitelům předložen ke schválení v roce 2020.

1
Předseda Pavel Csonka, vedoucí odboru SV Petra Lafková, Petr Novák za Centrum služeb pro sluchově postižené a krajský předseda NRZP Jaroslav Slavík

 


 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 12.12.2018 / 12.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém