Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 
Kryry
Povodí Blšanky, pravostranného přítoku Ohře pod Žatcem, je dlouhodobě jedním z nejsušších v Česku. Spolu se sousedním povodím Rakovnického potoka v povodí Berounky se setrvale potýká s nedostatkem vody ve vodních tocích, a tím i špatnou dostupností vody pro uživatele nejen Ústeckého kraje (zemědělství, průmysl).
Tisková zpráva ze dne 6. září 2019
 

 
 

Snaha tuto neblahou situaci řešit je dlouhodobá. Řeší ji vláda, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo zemědělství a také Ústecký kraj. „Nejvýznamnějším z těchto připravovaných opatření je vodní nádrž Kryry na Podvineckém potoce v povodí Blšanky. Vodní nádrž s předpokládaným celkovým objemem téměř osm milionů m3 by měla být zdrojem vody nejen pro povodí Blšanky, ale i pro povodí Rakovnického potoka,“ uvedl Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře. Vodní dílo by sloužilo především pro závlahy rozsáhlých chmelařských a zemědělských oblastí a k nadlepšování průtoků v tocích v období sucha. Investorem nádrže je státní podnik Povodí Ohře.

Spolu s dalšími, menšími nádržemi v povodí Blšanky by měla nádrž v Kryrech zajistit vyšší průtoky v tocích a být zdrojem vody zejména pro závlahy. Sypaná hráz by měla mít výšku téměř 20 metrů a délku 360 metrů. Zároveň s přípravou vodního díla Kryry připravuje Povodí Ohře výstavbu vodního díla Mukoděly přímo na Blšance.

„Reálná doba přípravy největšího z připravovaných opatření, tedy vodního díla Kryry, je přibližně 20 let,“ uzavřel Svejkovský.

01
V těchto místech by mělo vyrůst vodní dílo Kryry.

 

02
Místo před...

 

03
...a po.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 6.9.2019 / 6.9.2019 | Zveřejnit od: 6.9.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém