Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Potvrzeno: Nejlevnější lyžařské středisko Evropy leží v Ústeckém kraji

 
11
Zimní sezóna se rozjíždí a lyžaři hledají nejlepší a nejvýhodnější střediska. Není nad čím dlouho přemýšlet. Podle serveru aktualne.cz jsou nejlevnějším lyžařským centrem Klíny v Ústeckém kraji.
 

 
 

Tisková zpráva z 2. 12. 2010

 

 

Sportareál Klíny (720 m n. m., http://www.kliny.cz/) je příjemným rodinným střediskem, které nabízí čtyři lyžařské vleky, vlek na snowtubing, snowpark, standardní zázemí v podobě stravovacích a ubytovacích kapacit, půjčoven, opraven a dalšího. V těsné blízkosti, na Mračném vrchu (850 m n. m.), navazují udržované běžecké okruhy na tzv. Krušnohorskou bílou stopu. Týdenní permanentka pro čtyřčlennou rodinu vyjde bezmála o 400 eur levněji, než v podobném středisku ve Finsku!

 

„Krušné hory nabízejí ideální podmínky –  dlouhotrvající sněhovou pokrývku, prosluněné vrcholky, kvalitní technické zázemí a výhodné slevy nejen pro rodiny a držitele Rodinných pasů“, láká k návštěvě Radek Vonka, radní Ústeckého kraje pro cestovní ruch.

Mnozí lyžaři už zjistili, že kvalita služeb v českých střediscích je srovnatelná s těmi evropskými. Provozovatelé vychází milovníkům zimních sportů vstříc a připravují pro ně stále nové a nové atrakce, jako například snowpark se záludnými specialitkami pro snowboardy v areálu Alšovka na Měděnci.

 

Nejen Klíny, ale i ostatní střediska v Krušných horách jsou na letošní sezónu připravena v plné zbroji. Nastartovaná sněhová děla, připravené snowparky, nové zázemí a širší sortiment služeb včetně výhodnějších cen nejen pro rodiny – více než dost důvodů pro lyžovačku „doma“.

 

Mezi tradičně nejdražší patří samozřejmě alpské země. Česká střediska věří tomu, že lyžaři zůstanou v České republice. Podle Svazu pozorovatelů lanovek a vleků bylo do nové sezóny investováno 1,5 miliardy korun. Češi sledují ceny velice pečlivě a zjistili, že drtivá většina středisek nezdražila.

„Naopak. Mnohde přibyl nový materiál, provozovatelé vybudovali nová zařízení a tím vyzdvihli úroveň svého areálu o několik stupňů výš“, uvedl Radek Vonka.

 

Krušné hory jsou magnetem pro turisty jak v létě, tak v zimě. Letní cyklostezky a pěší trasy v zimě střídají stovky kilometrů běžeckých tras a nespočet sjezdovek. Ti, kdo neradi sviští z kopce po sjezdovce, ocení Krušnohorskou bílou stopu, která křižuje celý Ústecký kraj. Patří do ní střediska jako je Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice a Telnice. Projet Krušné hory na běžkách a zabrousit při tom přes státní hranici do Saska není vůbec žádný problém, trasy jsou udržované samozřejmě i tam. Bílým stopařům by neměla uniknout adresa www.kbstopa.cz.

 

Neutrácejte zbytečně za nesmyslně drahé hotely a skipasy v zahraničí! Krušné hory vás vyjdou o mnoho levněji a úroveň služeb se nikterak nesníží. Ušetříte nejen za permanentky, ale i za ubytování a servis. Nabídka středisek se rok od roku rozšiřuje a velmi rychle se mezi nimi vyrovnávají rozdíly. Pořekadlo „všude dobře, doma nejlíp“ tady platí dvojnásob.

 

Skiareály v Ústeckém kraji jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pokročilé sportovce. A je jedno, jestli rádi fičíte z kopce sami, s partou, a nebo se kolem vás motají děti. Každý si vybere!

Proklikejte se nabídkou lyžařských středisek a vyberte si to nej!

Nejlevnější v Evropě, nejkrásnější v Česku a v každém případě s krušnohorským kouzlem.

 

Pro ty, co stále váhají, je tady přehled těch nejoblíbenějších lyžovaček v kraji:

 

1. Klínovec (1244 m n.m.) http://zima.klinovec.cz/

Skiareál Klínovec je jedním z nejčastěji navštěvovaných a nejznámějších zimních středisek  Nejvyšší vrchol našeho hraničního pohoří nabízí kompletní zázemí pro návštěvníky. K dispozici je skiareál Klínovec jih a Klínovec sever. Klínovec není jen o sjezdovém lyžování, přičemž nejdelší sjezdovka má 2,5 km, ale návštěvník může využít i běžecké trasy, snowboarding, lyžařské školy a půjčovny. Dva kilometry od tohoto velkého areálu se nachází menší areál Loučná (http://www.skiloucna.cz/) se třemi sjezdovkami.

 

2. Pyšná (745 m n. m.) http://www.skipysna.cz

Skiareál Pyšná se nelézá u Jirkova a nabízí možnosti aktivního trávení volného času lyžařům začátečníkům, i velmi zdatným. Areál je vhodný rovněž pro rodiny s dětmi. Ti, kteří na lyžích začínají nebo chtějí začít, se mohou zapsat do lyžařské školy, která mimo sjezdového lyžování vyučuje také jízdu na snowboardu. Zahraničním návštěvníkům je možné poskytnout výuku v německém jazyce. Zajímavostí je, že název „Pyšná“ pochází z němčiny, kde původně znamenal „pyšný, nádherný háj“. Přijeďte se přesvědčit, že Pyšná je skutečně nádherná!

 

3. Hora Svaté Kateřiny (580–680 m n. m.) http://www.horasvatekateriny.cz/

Další vyhledávaná lyžařská oblast Krušných hor se nachází v Hoře Svaté Kateřiny. Severozápadně od města je skiareál se sjezdovkou, sáňkařskou dráhou a vlekem. Místní areál je rovněž nástupním místem Krušnohorské lyžařské magistrály, trasy, která probíhá celými Krušnými horami od Chebu až k Děčínu.

 

4. Bouřňák (869 m n. m.) http://www.bournak.cz/, http://www.scbournak.cz/

Mezi Mikulovem a Moldavou v severních Čechách se nachází kopec Bouřňák, který nabízí celkem šest sjezdovek. Mimo klasické možnosti sjezdového lyžování jsou k dispozici rovněž běžecké trasy a na Hrobské sjezdovce upravený terén pro snowboardy. Zajímavostí Bouřňáku je fakt, že na něm byla postavena a v roce 1930 otevřena první turistická chata v Krušných horách. Dnešní název zní „Hotel Bouřňák – Chata Karla Klíma“. Nejdelší sjezdovka má přes 2,5 km, obtížností je zařazena mezi lehké a nese název Turistická.

 

5. Klíny (720 m n. m.) http://www.kliny.cz/

Obec Klíny (dříve báňská osada Hora Svatého Václava) je rodinným střediskem, které nabízí čtyři lyžařské vleky, jeden vlek na snowtubing, snowpark, standardní zázemí v podobě stravovacích a ubytovacích kapacit, půjčoven, opraven a další. V těsné blízkosti, na Mračném vrchu (850 m n. m.), navazují udržované běžecké okruhy na tzv. Krušnohorskou bílou stopu.

 

6. Zadní Telnice (800 m n. m.) http://www.ski-telnice.cz/

Nejvýchodněji položené velké krušnohorské lyžařské středisko v Zadní Telnici se pyšní bohatou tradicí. Nadšenci sjezdového lyžování mohou využít šesti vleků s propojenými sjezdovkami. Součástí areálu jsou i běžecké tratě na Komáří Hůrku, Cínovec, Adolfov, či směrem na Nakléřov a do Tisé.  Nejdelší sjezdová trať (Děčíňák) má 800 m.

 

7. Měděnec (700 m n. m.) http://www.alsovka.cz/

Obec Měděnec se nachází nedaleko Klášterce nad Ohří a protíná ho známá Krušnohorská magistrála. Pro milovníky lyžování je tu menší skiareál Alšovka Měděnec. Alšovka disponuje dvěma sjezdovkami, přičemž ta delší má 550 metrů. Milovníci běžek mohou i zde využít krásnou běžeckou stopu. Chloubou Alšovky je nově vybudovaný snowpark s řadou specialit pro snowboardy, jehož obliba stále stoupá.

 

8. Český Jiřetín (800 m n. m.) http://www.ceskyjiretin.info/

Skiareál v Českém Jiřetíně je připraven v plné zbroji. Návštěvníci mohou využít čtyř různých vleků s nejdelší sjezdovkou o délce 900 m, tzv. Čerťákem. Areál je vhodný pro široký okruh lyžařů, nabízí lyžařskou školu, ubytování i stravování a možnost drobnějších servisů vybavení.

 

9. Meziboří (703 m n. m.) http://www.banikmezibori.cz, http://www.mezibori.cz/

Město Meziboří je položeno na samém úpatí Krušných hor. Lyžařský areál je vybaven sjezdovkou o délce 537 m se střední obtížností. Samozřejmostí je i dostatek stravovacích a ubytovacích kapacit.

 

10. Komáří vížka (770 m n. m.) http://www.skikomarivizka.cz/

Nad městem Krupka zvedá další kopec, Komáří vížka (nebo též Komáří Hůrka), využívaný i v létě a to díky nejdelší osobní visuté lanové dráze v ČR. K dispozici jsou tři sjezdovky: Cvičná louka, Slalomák a Dětský svah. Začátečníci se mohou zapsat do lyžařské školy, která už působí třicet pět let.

 

11. Tisá (600 m n. m.) http://www.tisa.cz

Obec Tisá leží ještě o něco východněji než Telnice, jedná se o mnohem menší lyžařský areál. Délka svahu je přibližně 400 m, který je osvětlen i ve večerních hodinách. Večerní lyžování se zde stalo poměrně populární a oblíbené. Tisá se nabízí rodinám s dětmi, které nechtějí čekat v dlouhých frontách a chtějí v klidné atmosféře strávit dovolenou. V Tisé je dostatek ubytovacích i stravovacích kapacit a běžeckých stop. Výhled na zasněžené Tiské stěny přímo ze svahu jistě znásobí prožitek z aktivně strávené dovolené.

 

12. Jedlová (773 m n. m.) www.ceskehory.cz/jedlova

Areál je umístěn na severních svazích hory Jedlová u Jiřetína pod Jedlovou. Jedná se o největší areál v Lužických horách. Dva vleky s hodinovou kapacitou 1200 osob navazují na upravované sjezdové tratě s celkovou délkou 5 kilometrů. Samozřejmostí je rolba, hlídané parkoviště, občerstvení. Zajímavostí je, že v roce 2009 zde vznikla legální trať pro sjezdová kola, vlek jezdí i v létě.

 

13. Horní Podluží (570 m n. m.) http://www.skiarealhornipodluzi.cz

Areál se nachází u Jiřetína pod Jedlovou, mezi Varnsdorfem a Krásnou Lípou. Mezi nabízené služby patří dva lyžařské vleky, ke kterým letos přibude ještě jeden, méně prudký, umělé zasněžování a večerní lyžování. Výuka v lyžařské škole funguje pro děti i dospělé a návštěvník může využít i speciální výuky carvingu. V areálu je půjčovna klasických a carvingových lyží, bežek a snowboardů, a pochopitelně i občerstvení.

 

Připravilo oddělení cestovního ruchu

1
Další fotografie zimních Krušných hor naleznete na webu www.branadocech.cz

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 2.12.2010 / 2.12.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém