Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Potvrzeno! Spolupráce mezi Ústeckým krajem a srbskou Vojvodinou podepsána

 
Memorandum Vojvodina
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček na jedné straně, Igor Mirović, prezident srbské Autonomní oblasti Vojvodina na straně druhé, podepsali memorandum o vzájemné spolupráci. Memorandum se týká především další spolupráce, rozvoje a prohloubení dlouhodobých vztahů. Naváže také na spolupráci v oblasti ekonomiky a obchodu, zdravotnictví cestovního ruchu či kultury.
Tisková zpráva ze dne 8. června 2018
 

 
 

Prezidenta na hejtmanství, kde se memorandum podepisovalo, doprovázela také Vera Mavrić, velvyslankyně Srbské republiky v ČR a Ognjen Bjelić, tajemník pro regionální rozvoj, mezinárodní spolupráci a místní samosprávu. Za Ústecký kraj byl účasten jednání Pavel Csonka, předseda Výboru pro zdravotnictví Zastupitelstva Ústeckého kraje.

 

„K memorandu přistupujeme s velkým nadšením. Konkretizovali jsme oblasti, ve kterých bychom chtěli s vaším regionem spolupracovat. Jedná se zejména o zemědělství, průmysl, cestovní ruch a kulturu. Novinkou je, a jsme za to rádi, že se Novi Sad stane v roce 2021 Evropským městem kultury,“ uvedl prezident Vojvodiny Igor Mirović.

 

Na vytvoření společného memoranda se obě strany dohodly již na setkání v září loňského roku, kdy zavítala krajská delegace v čele s hejtmanem do budovy tamní vlády v Novém Sadu. V prosinci 2017 pak bylo na zasedání zastupitelstva Ústeckého kraje memorandum schváleno.

 

Samotná spolupráce kraje a Srbska začala již v roce 2010. Ústecký kraj navíc úzce spolupracuje s regionem Jižního Banátu (je součástí Vojvodiny) na projektech rozvojové spolupráce. „Ve vesnicích Bela Crkva a Vršac stále ještě žije česká menšina, které se snažíme poskytnout dobré podmínky k životu,“ doplnil Mirović.

01
Na snímku zleva: president Vojvodiny Igor Mirović, tajemník pro regionální rozvoj, mezinárodní spolupráci a místní samosprávu Ognjen Bjelić a Milana Kukurić z tiskového oddělení.

02
Vlevo Vera Mavrić, velvyslankyně Srbské republiky v ČR.

 

03
Podpis memoranda.

 

04
Podepsáno!

 

05
Igor Mirović se poté podepsal do pamětní knihy.

 

06
Na konci setkání ukázal hejtman Oldřich Bubeníček prezidentovi Igoru Mirovićovi výhled na krajské město. 

 

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.6.2018 / 8.6.2018 | Zveřejnit od: 8.6.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém