Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Práce na silnicích v kraji úspěšně pokračují, ujistili hejtmana z ŘSD

 
01
Informovat hejtmana Oldřicha Bubeníčka o postupu přípravy a realizace staveb na silnicích I. třídy na území Ústeckého kraje přišli ředitel Správy Chomutov Ředitelství silnic a dálnic Martin Vidimský s kolegou Markem Sotonou. Zazněly důležité informace o výstavbě úseků dálnice D7, přípravě obchvatu Bíliny či zvýšení rychlosti na silnici I/13.
Tisková zpráva z 28. května 2019
 

 
 

Na dálnici D7 začne o prázdninách výstavba úseku u Panenského Týnce, do konce roku se začne pracovat také na zkapacitnění obchvatu Loun. V Bílině se kromě přípravy plánovaného obchvatu města uvažuje o nezbytných úpravách povrchu v úseku mezi kruhovými objezdy. „Po posouzení situace a vzhledem k zatížení dopravou, kterou nelze převést na dostačující objízdné trasy, budou v letošním roce provedeny pouze lokální výspravy, a to tak aby nebyla omezená doprava. Velkou rekonstrukci posuneme na příští rok,“ vysvětlil ředitel Martin Vidimský.

Dobrou zprávou pro řidiče je možnost úpravy zhruba osmikilometrového úseku silnice I/13 mezi Mostem a Želenicemi a převedení komunikace do kategorie Silnice pro motorová vozidla, což by umožnilo zvýšení rychlosti na 110 km/h.

Mezi další významné silniční stavby v plánu místní správy ŘSD patří obchvat a přemostění Žíželic v hodnotě cca 800 milionů korun a výstavba tzv. Kladrubské spojky za 2,5 mld. Ta by měla být realizována v letech 2023 – 2025.

„Vážím si těchto pravidelných schůzek, na kterých získávám čerstvé informace o postupu výstavby silniční infrastruktury v našem kraji. Práce chomutovské správy je systematická, dobře plánovaná, a především jsou na našich silnicích výsledky opravdu viditelné,“ shrnul v závěru hejtman Bubeníček.

1
Na pravidelné setkání s hejtmanem přišel ředitel Martin Vidimský (vpravo) a Marek Sotona

2

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 28.5.2019 / 28.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém