Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Pracovní skupina k zajištění zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku opětovně jednala na krajském úřadě

 
znak
Pracovní skupina byla ustavena v prosinci 2019 Radou Ústeckého kraje za účelem zřízení společné diskusní platformy pro zástupce všech subjektů, které se aktivně podílejí na řešení situace ohledně zajištění dostupné zdravotní péče pro obyvatele Šluknovského výběžku.
Tisková zpráva ze dne 14. ledna 2020
 

 
 

„Pracovní skupina se sešla celkem dvakrát. Zjištěné informace předloží Radě Ústeckého kraje na nejbližší schůzi 22. ledna 2020,“ shrnul další postup náměstek hejtmana s kompetencí pro oblast zdravotnictví Stanislav Rybák, který této pracovní skupině předsedal.

Na dnešním jednání zazněla podstatná informace ze strany insolvenční správkyně, která informovala přítomné účastníky, že v konkursu bude prodáván majetek společnosti nebo její podnik nezatížený předinsolvenčními dluhy. Majetek bude prodán buď jako celek, nebo po částech, nejprve je ale potřeba nechat jej ocenit. Tento proces je již v běhu.

Schůzky se zúčastnili také starostové několika měst ze Šluknovského výběžku, aby se seznámili s aktuálním vývojem ohledně provozu Lužické nemocnice v Rumburku. Účastníci tohoto jednání ve shodě konstatovali, že společnými silami všech zainteresovaných subjektů se daří překonávat složitou personální situaci v nemocnici, a to zejména díky výpomoci lékařů z Krajské zdravotní, a. s. Díky přístupu Všeobecné zdravotní pojišťovny se pak daří zabezpečit provoz nemocnice po finanční stránce. Na provoz nemocnice přispěl rovněž Ústecký kraj částkou 4,5 mil. Kč. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje pak početně posílila své posádky, které tuto oblast pokrývají.

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 14.1.2020 / 14.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém