Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Pragovky budou mít v Chomutově důstojné místo

 
Praga
Nové muzeum Pragovky vznikne v průmyslovém areálu v ulici Ctiborova spojením dvou nevyužívaných továrních hal a novostavbou otevřené haly mezi nimi. V muzeu bude vystavena unikátní sbírka vozů značky Praga pana Příhody, která po dlouhých peripetiích zakotvila díky domluvě kraje, města a majitele sbírky právě v Chomutově.
Tisková zpráva ze dne 1. října 2020
 

 
 

Architektonické studio Ateliér Kopecký v současnosti zpracovává studii, na jejímž základě vznikne projekt propojením části industriálního areálu na muzeum. Dvě stávající haly vytvoří prostředí pro vystavování exponátů. Novostavba otevřené haly bude svojí formou odkazovat na staré průmyslové objekty s vrchním osvětlením, ve kterých byly automobily kdysi vyrobeny a které poskytují pro muzeum ideální světelné podmínky. Prezentace studie proběhne 8. října 2020 v budově Oblastního muzea Chomutov.

„Jsem rád, že se konečně blížíme k finále realizace Muzea Praga a tato unikátní sbírka bude mít odpovídající prostory k tomu, aby ji mohla vidět veřejnost,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

02
Vizualizace: Ateliér Kopecký

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 1.10.2020 / 1.10.2020 | Zveřejnit od: 1.10.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém