Orientační nabídka


 

Praktické důsledky vyplývající z Deklarace o spolupráci Ústeckého kraje a Svobodným státem Sasko

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Odpověď pro Luďka Stínila, Deník (ludek.stinil@denik.cz) ze dne 2.2.2007
 

 
 

Odpověď pro Luďka Stínila, Deník (ludek.stinil@denik.cz) ze dne 2.2.2007

 

Dotaz (v původním znění):

Co bude konkrétně znamenat podpis Společného prohlášení o spolupráci s Ústeckým krajem? Myslím, co to bude znamenat pro obyvatele kraje, jaký z toho budou mít prospěch? Pozvánka je dost obecná, potřeboval bych konkrétnější info, rád bych o tom psal.

 

Odpověď:

Smysl deklarace je shrnut v jejím textu, který projednalo a schválilo 20. září 2006 Zastupitelstvo Ústeckého kraje. Z textu Deklarace pro ilustraci vyjímám cíle:

a) podpořit a zintenzívnit spolupráci zvláště v oblastech cestovního ruchu, hospodářství, dopravní infrastruktury, zemědělství a lesnictví, rozvoje venkova, záchranářství, životního prostředí, veřejné správy, zdravotnictví a sociálních věcí, kultury, vědy a umění, jakož sportu,

b) rozvíjet výměnu informací a zkušeností ve shora uvedených oblastech a společně přispět k rozvoji regionálního plánování,

c) vzájemně si vyměňovat ve shora uvedených oblastech spolupráce odborné a vedoucí síly, přičemž obě strany ponesou náklady oficiálních návštěv a společných akcí podle principu reciprocity,

d) pokračovat a prohloubit přeshraniční spolupráci za využití programů Evropské unie,

e) podporovat spolupráci lokálních/místních územních správních celků a zvláště pak práci v Euroregionech jako další důležitý prvek partnerské přeshraniční spolupráce.

Obě strany se budou snažit ve shora uvedených oblastech o realizaci společných projektů a záměrů a akce budou společně propagovat. Za tímto účelem vytvoří obě strany během dvou měsíců po podpisu Společného prohlášení společný řídící výbor za účelem koordinace a vyhodnocování společných aktivit, které vyplynou z tohoto prohlášení. Řídící výbor sestaví roční plán prací a akcí, které souvisí se spoluprací obou stran a zařídí koordinaci s Česko – saskou pracovní skupinou. Oblast použití tohoto prohlášení se na saské straně omezuje na Vládní kraje Chemnitz a Dresden a na české straně na Ústecký kraj.
Praktickými příklady již uskutečněné vzájemné spolupráce jsou například projekty Preventivních opatření ochrany před povodněmi prostřednictvím zmapování území ohrožených povodněmi Elbe/Labe, uskutečněný projekt EU-MED-EAST, zrealizovaná dohoda o zprovoznění hraničního přechodu Vejprty - Bärenstein nebo příprava nadnárodního projektu Turistické destinace Sasko – Českého Švýcarska.

 

 

Připravil: František Janačík, kancelář hejtmana Ústeckého kraje

oddělení tiskových informací

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 788

janacik.f@kr-ustecky.cz

 
Zodpovídá: administrátor
Vytvořeno / změněno: 2.2.2007 / 2.2.2007 | Zveřejnit od-do: 2.2.2007-2.3.2007
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém