Účastníci z řad projektantů, zástupců stavebních úřadů, stavebních techniků, ředitelů pobytových služeb, zástupců neziskového sektoru v oblasti sociálních služeb a pracovníků přímé péče byli nejprve seznámeni s aplikací vyhlášky č. 398/2009 Sb. o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb a zákonem č. 195/2022 Sb., zákonem, kterým se mění zákon č. 283/2021 Sb., stavební zákon.
Představena jim poté byla problematika pohybu zrakově postižených lidí ve veřejném prostoru a budovách s uvedením příkladů dobré i špatné praxe, představena byla přístupnost i pro sluchově postižené. Stěžejní součástí setkání byla část zaměřená na praktické zkušenosti, kdy si účastníci vyzkoušeli pohyb na ortopedickém vozíku (otevírání dveří, dosah z vozíku, prostor na toaletách) a pohyb s dlouhou bílou holí (využití vodících linií v terénu a v objektu). V přísálí bylo možné se seznámit s dostupnými kompenzačními pomůckami, s nácvikem péče pro neformální pečující a s kolejnicovým systémem.
Informace k tématu Přístupnost objektů občanské vybavenosti pro osoby se sníženou schopností orientace (nevidomé a slabozraké) lze nalézt
zde.

Týden mobility na Krajském úřadě Ústeckého kraje