Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Pražští OLDstars opět zaplní roudnický klášter studentským divadlem

 
Oldstars
O víkendu 9. – 11. 7. 2021 proběhne v prostorách roudnického augustiniánského kláštera a jeho okolí osmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD. Jako každý rok nabídne festival divákům inscenace z repertoáru studentské umělecké skupiny OLDstars a jejích hostů.
Tisková zpráva ze dne 7. července 2021
 

 
 

Letošní program je zaměřen na premiéry poslední sezóny, které se stihly v rámci karantény připravit. Těšit se v Roudnici můžete na inscenaci hru Petera Handkeho Spílání publiku, Tři verze života od Yasminy Rezy či na Plešatou zpěvačku od Eugenea Ionesca. Zajímavá bude jistě i open-air adaptace Máchova Máje mladé režisérky Emmy Žežulové. V reakci na předpokládaná opatření bude také připraven blok online představení, které si diváci pustí ze svých mobilních přístrojů v areálu klášterní zahrady. 

„Letošní ročník festivalu se nese v duchu „Věřte nevěřte“, jelikož současná doba je nevyzpytatelná a zároveň jsme se inspirovali diváky oblíbeným večerem pod stejným názvem, který nebude v letošním programu chybět,“ uvedla koordinátorka festivalu Elisa Speváková. S heslem bude ladit i kolekce dárkových předmětů, které budou na festivalu k zakoupení. Autorkou návrhů vizuálu kolekce je grafička festivalu Veronika Homolová. 

Do Roudnice jako hosté zavítají opakovaně divadelní uskupení Vanabí Litoměřice s inscenací Kočka a kanárek. Dalším hostem festivalu bude soubor Divadlo AndMar s inscenací Isabel. Spolek Nefiltr přijede s psychologickým dramatem Zdravotní vycházka. Připraveny budou tradiční prohlídky gotického kláštera. 

OLDstars každý rok věnují výtěžek z festivalového vstupného klášteru. Klášter tak doposud získal na své projekty a opravy přes 250 000 korun, a kromě klášterního klubu tak mohlo být založeno například i Ekocentrum Zvonice. 

Osmý ročník festivalu OLDstars on the ROUD 2021 proběhne pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera a za dodržení všech hygienických standardů a vládních opatření. Velká část programu je plánována pod širým nebem nebo v online verzi, interiérové prostory s limitovanou kapacitou budou pravidelně dezinfikovány. Vstupenky jsou dostupné v síti GoOut.cz.
 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 7.7.2021 / 7.7.2021 | Zveřejnit od: 7.7.2021

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém