Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Představenstvo Krajské zdravotní ocenilo nasazení zaměstnanců v péči o pacienty s COVID-19

 
KZ
Představenstvo Krajské zdravotní, a. s., (KZ) na svém jednání v pátek 30. října 2020 ocenilo pracovní nasazení zaměstnanců v péči o pacienty s nemocí COVID-19. V nemocnicích v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově zdravotníci ve složité situaci s velkým úsilím zvládají rostoucí počet pacientů s nemocí způsobenou nákazou novým koronavirem SARS-CoV-2 vyžadujících hospitalizaci.
Tisková zpráva ze dne 3. listopadu 2020
 

 
 

„Počet případů nového infekčního onemocnění nyní velkou rychlostí denně narůstá. A s tím také potřeba operativního navyšování standardních a intenzivních lůžek v našich nemocnicích. Na Krajské zdravotní, a. s., jako největším lůžkovém zdravotnickém zařízení v České republice a největším poskytovateli zdravotní péče v Ústeckém kraji, pochopitelně leží velká zodpovědnost. Profesionalita a vysoké nasazení všech zaměstnanců v první linii se ukázaly již při zvládání nástupu pandemie letos na jaře. Ocenění si zaslouží všichni, kdo se starají o pacienty s nemocí COVID-19, i ti, kteří se ve spolupráci s Ústeckým krajem a dalšími nemocnicemi podílejí na koordinaci této péče. Chtěl bych jim spolu se všemi členy představenstva poděkovat a povzbudit je do dalších týdnů, které budou zásadní,“ uvedl Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Poděkování bude mít také formu odměn za práci během první vlny pandemie. Z dotačního programu Ministerstva zdravotnictví zaměřeného na vyplacení mimořádných odměn zaměstnancům v pracovním poměru jako zvláštní ocenění státu pro zaměstnance poskytovatelů lůžkové péče vyplatí Krajská zdravotní, a. s., každému zdravotnickému pracovníkovi 75 tisíc korun, každému nezdravotnickému pracovníkovi 30 tisíc korun za uznatelné období 1. března – 31. května 2020,“ připomněl Jiří Novák.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 3.11.2020 / 3.11.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém